Molėtai minėjo 625 metų jubiliejų

Autorius: Data: 2012-07-03 , 11:15 Spausdinti

Molėtai minėjo 625 metų jubiliejų

Monika RYBELIENĖ, Molėtai

Savaitgalį, 2012 m. birželio 29–liepos 1 d., Molėtų miestas buvo paskendęs neįprastai maloniame šurmulyje – minėjome Molėtų miesto 625 metų jubiliejų.

Tris dienas Molėtų miestas almėjo nuo svečių gausos – vyko jaunimo miestui skirti renginiai ir koncertai, savo duoklę molėtiškiams atidavė keramikai, karininkai, verslininkai, tapytojai… Šventėje lankėsi svečiai iš užsienio šalių – Ludzos (Latvija), Ragačiovo ir Slonimo (Baltarusija), Ungenio (Moldova), Priažos (Karelija), Makovo (Lenkija), Hiorstelio (Vokietija) su kuriomis buvo pasirašytos ir atnaujintos bendradarbiavimo sutartys. Kaip legendos byloja „Iš molio, iš aslos, iš plukto žemės grumsto, kilo iškilo Molėtų miestas. Praslinko ledynai, kraustėsi tautos, formavosi didžiuliai miestai, o Molėtai liko. Nei labai augo, nei labai plėtėsi – liko arti gamtos, arti vandens ir girių. Ar žmogus tikrai iš molio? Ar iš molio auga miestai? Ar Molėtai – molio miestas? Buvo bandoma atsakyti į šiuos ir daugybę kitų klausimų praėjusį savaitgalį vykusios šventės metu.

Penktadienio, birželio 29 d., vakaras buvo skirtas rajono jaunimui – maži ir vyresni mokyklinio amžiaus vaikai Molėtams dovanojo smagių dainų, ritminių šokių pynę. Raudonų mūrų automobilių stovėjimo aikštelėje veikė jaunimo parkas, jame save pristatinėjo ir smagias atrakcijas vaikams siūlė naujai susibūrusi Molėtų rajono jaunimo bendruomenė.

Šeštadienio, birželio 30-osios, rytą daugelį molėtiškių pažadino motociklų griausmas, taip keltis ir ruoštis į didžiausią Molėtų rajono šventę visus kvietė rajono baikerių klubo „Molmoto“ nariai. Ir ne tik aktyvieji baikeriai, bet ir daug nagingų molėtiškių šeštadienio rytą pradėjo kitaip nei įprastai, mat nemažai jų drauge su amatininkais iš visos Lietuvos nuo ankstyvo ryto būrėsi centrinėje Molėtų miesto gatvėje. Čia dvi dienas šurmuliavo Molėtų miesto 625 jubiliejui skirta mugė, kurioje tinkamų prekių sau galėjo rasti jaunas ir senas, o pramogų, atrakcijų ir įvairių įdomybių prisižiūrėta ligi soties. Vienu iš didžiausiu mugės akcentu buvo Molio miestas, kurio vartus specialiu moliniu raktu atidarė Molėtų rajono meras Stasys Žvinys, taip pakviesdamas visus į jį užsukti ir drauge iš molio detalių statyti savo svajonių molio miestą. Šiame mieste akį traukė maži ir dideli keramikų sukurti puodai, žaislai. Čia pat buvo kūrenama netradicinė, mažytė krosnis, kurioje degti moliniai darbeliai, už jos visi kviesti pasivaišinti kava išvirta naudojant tik saulės energiją. Daug dėmesio sulaukė specialiųjų tarnybų parodomoji programa, gatvės krepšinis.

Po pietų iš Molio miesto kviesta laikinai persikeli į Molėtų krašto muziejų, kuriame buvo atidaryta Vilmanto Adomonio netradicinių skulptūrų paroda. Molio miesto prieigose eksponuoti keli tarptautinio plenero „Molėtų miestui 625“ dalyvių darbai, o išsamiau susipažinti su tuo, ką Molėtuose pamatė ir nutapė per dešimt vasariškų dienų menininkai visus kvietė į atgimusius gydytojo A. Jauniškio namus. Kitomis smagiomis šventės atrakcijomis buvo Visagino AE projekto pristatymas bei Viasat pramogų palapinė ir, žinoma, visą dieną vykusi Rytų Aukštaitijos liaudiškos muzikos ir tautinių šokių šventė „Aukštaitijos vainikas“ į kurią suvažiavo kolektyvai iš Ukmergės, Širvintų, Ignalinos, Jonavos, Utenos, Zarasų ir Molėtų rajonų bei dovanojo mugės lankytojams šaunią programą. Vakarėjant visi būrėsi Molėtų vasaros estradoje, kad pasiklausytų koncerto „Dovana Molėtams“, kurį visiems dovanojo Molėtų kultūros centro kolektyvai bei svečiai iš Latvijos, Karelijos, Baltarusijos, Moldovos. Vakaro programą baigė roko grupės „Biplan“ koncertas ir įspūdingų fejerverkų šou bei diskoteka.

Liepos 1-osios, sekmadienio rytas buvo pradėtas šv. Mišiomis Molėtų šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje, kur vyko ir tituliniai atlaidai, o juose lankėsi vyskupas emeritas Juozas Matulaitis. Po jų klausytis sakralinės muzikos kvietė festivalis „Šlovinkime Viešpatį stygomis ir dūdomis“, o miesto šventę baigė Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos ir kariuomenės orkestro pasirodymas.

Autorės nuotr.

Nuotraukoje:

1. Visi mugės lankytojai buvo kviečiami užsukti į Molio miestą

2. Jame savo gaminius pristatė keramikai iš visos Lietuvos ir užsienio šalių

3. Rajono merą S. Žvinį (dešinėje) su švente pasveikino prof. Libertas Klimka

4. Šokius dovanojo kolektyvai iš Rytų Aukštaitijos

5. Užsienio šalių delegacijų nariai sveikino molėtiškius

Miestai Rybelienė Monika , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra