Mokytojų Atvelykio šventė Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje

Autorius: Data: 2016-04-18 , 15:37 Spausdinti

Mokytojų Atvelykio šventė Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ, Trakai

Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Tačiau kai į Eišiškių St. Rapolionio gimnaziją susirenka Šalčininkų rajono lietuviškų mokyklų mokytojai Atvelykio proga, reiškia, pavasaris jau tikrai atėjo.

Pagrindinė Mokytojų Atvelykio šventės iniciatorė yra Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija. Gimnazijos direktorė Danuta Zuzo džiaugiasi, kad ši tradicija gyvuoja jau dvidešimt metų.  „Švenčių vaikams yra labai daug, o mokytojams be mokytojo dienos daugiau nieko nėra. Todėl nusprendėme vaikų Velykėles padaryti mokytojams“, – prisimena direktorė D. Zuzo. Pagrindinis Mokytojų Atvelykio tikslas – suburti lietuviškų mokyklų mokytojus, kolektyvus, prisiminti savo šaknis, tradicijas. Mokytojams labai smagu pamatyti vieniems kitus, pasidalyti naujienomis, džiaugsmais ir rūpesčiais.  Iš pradžių Atvelykio šventė buvo rengiama kasmet, tačiau vėliau nutarta švęsti kas dvejus metus. Kaip teigė gimnazijos direktorės pavaduotoja Eglė Kiriuškinienė, taip ir pasiruošti lengviau, ir daugiau dalyvių atvažiuoja.

Visus susirinkusius palinkėdama gražaus pavasario, stiprios sveikatos nuoširdžiai pasveikino gimnazijos direktorė Danuta Zuzo. Vėliau susirinkusieji buvo pakviesti prie Atvelykio stalo, o šventės organizatoriai pastaruosius pradžiugino linksmu vaidinimu. Šiemet programos pavadinimas „Velykų bobutės sulaukus“. Drauge su lietuvių kalbos mokytoja metodininke Laima Bandaleviče norėjome priminti tą mūsų protėvių gyvenimą, papročius. O mokytojai tikrai moka švęsti ir dalytis gera nuotaika. Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos pedagogės kartu su direktoriumi Vidmantu Žiliumi parodė trumpą filmuką „Gimnazija – mūsų antrieji namai“ apie mokyklos gyvenimą, vykstančius renginius, mokinių užsiėmimus. Vėliau mokytojai pademonstravo, kad jie irgi moka puikiai leisti laisvalaikį – pradžiugino visus Mokytojų šokiu ir pakvietė norinčius kartu pašokti.
Šiemet sulaukta ir gausaus būrio iš Poškonių pagrindinės mokyklos – atvyko ne tik pedagogai, bet ir tėvų bendruomenės atstovai. Svečiai priminė senolių išmintį, kad Atvelykis – tai Viešpaties dovanota diena, ir įteikė gimnazijos direktorei Danutai Zuzo suvenyrą. Taip pat sulaukta mokytojų ir iš Baltosios Vokės gimnazijos, kurios džiaugėsi nuostabia Atvelykio šventės tradicija ir galimybe pabendrauti su savo kolegomis.

Tarp garbingų svečių buvo ir lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ pirmininkas Algimantas Masaitis, palinkėjęs visiems mokytojams pavasarinės energijos. Juk mokytojo darbas yra nelengvas, reikalaujantis daug atsakomybės. Susirinkusiuosius sveikino ir „Vilnijos“ draugijos pirmininkas habil. dr. Kazimieras Garšva, „Vilnijos“ draugijos Kauno skyriaus narys Alfonsas Petrukevičius. Atsargos pulkininkas Arūnas Dudavičius norėsiąs, kad ši šventė vėl vyktų kasmet, nes visuomenėje trūksta bendravimo.  Kvietimu ypač džiaugėsi Purvėnų užkardos pasieniečiai, vaikinai pajuokavo, kad tikisi artimiausiu metu iš Eišiškių Stanislovo Rapolionio ir kitų rajono mokyklų sulauksią vis daugiau merginų, kurios susies savo ateitį su pasieniečių tarnyba.  Šventinę nuotaiką vakaronėje palaikė Varėnos rajono Žilinų pagrindinės mokyklos mokytojų folkloro ansamblis, atlikęs daugybę liaudiškų dainų. Besiklausydami jų, Atvelykio dalyviai negalėjo likti abejingi – pradėjo suktis šokio rimtu.

Atvelykio šventė Stanislovo Rapolionio gimnazijoje – ne tik suburia Šalčininkų rajono lietuviškų mokyklų pedagogus, bet kartu ir akcentuoja liaudies tradicijų išsaugojimo svarbą. Šiais laikais dauguma papročių yra užmiršta, tampa nebeaktualūs, jiems gresia išnykimas. Reikėtų pasidžiaugti šia gražia gimnazijos jau dvidešimtmetį puoselėjama iniciatyva ir atvykstančiais svečiais, kurie prisideda prie šio vakaro.

Juozo Vercinkevičiaus nuotr.

Renginiai Renginiai Rytų Lietuva Tėviškės aušra , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra