Mokytojo jubiliejus

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. lapkričio 12 dieną aštuoniasdešimties metų jubiliejų šventė ilgametis Tytuvėnų vidurinės mokyklos (nuo 2006 – gimnazijos) Mokytojas Vytautas Jagminas. Šis Pedagogas žmogaus fizinės kultūros ugdymui paskyrė 51 metus.

Visus tuos dešimtmečius Mokytojas lavino vaikus ir jaunimą tik vienoje darbovietėje – mokykloje, kurios ketvirtos laidos abiturientu pats buvo. Apie Vytauto Jagmino veiklą žinojo ir žino daugelio respublikos mokyklų kūno kultūros specialistai ar net aukštųjų mokyklų dėstytojai, iš karto tytuvėniškius studentus kvietę lankyti įvairias sporto sekcijas. Mokytojas visą gyvenimą buvo pareigingas, reiklus ir griežtas. Ne vienas mokinys burbėjo dėl nemenkų krūvių, o po mokyklos iš armijos ar studijų rašė padėkos laiškus, minėjo geru žodžiu: įpratusiems buvo nesunku sportuoti.

Mokytojo gyvenimo kelias galėjo susiklostyti ir kitaip. Kauno kūno kultūros institutą baigė gerai, buvo aktyvus visuomenininkas, todėl paskyrimas nuvedė į Šiaulių pedagoginį institutą. Bet vyresnėlis brolis kunigavo, todėl tarybinėje Lietuvoje Šiauliuose Vytautui nebuvo lemta įsitvirtinti: tais pačiais 1957 metais buvo nukreiptas į Tytuvėnų vidurinę mokyklą ir, kaip minėta, iš čia burių jau nekėlė. Tytuvėnuose sukūrė šeimą. Su žmona ir bendradarbe Janina užaugino dukrą bei sulaukė anūkų. 

Daug darbo dienų ir laisvalaikio valandų Mokytojas praleido su savo mokiniais, kartu su jais bėgiojo Tytuvėnų girių takais ar ežerų pakrantėmis, treniravo juos mokyklos stadione. Gal todėl ne vienas jų rinkosi panašų kelią, trenerio, mokytojo specialybes. Mokyklos sportininkai dalyvaudavo įvairaus lygio varžybose: pradedant rajono, baigiant tuometinės sąjungos. Per dešimt buvusių mokinių dirba kūno kultūros mokytojais: vien Tytuvėnų gimnazijoje trys: I. Lileikienė, V. Kybartas, A. Banys, kitur A. Samulionis, V. Monkevičius, G. Kerpienė ir kiti. 

Gražių pergalių ir garsių vardų Mokytojo atmintyje labai daug. Respublikinių varžybų nugalėtojais yra tapę biatlonininkai, kroso bėgikai, slidininkai, krepšininkai, 6b klasė nugalėjo „Vilčių startuose“ (už tai keliavo į garsų tais laikais „Arteką“). Sąjunginėse varžybose dalyvavo S. Antanavičiūtė, V. Šiušė, S. Dzimidas, J. Šimulytė, S. Klimanskaitė. Tarptautinės klasės sporto meistrė bėgikė Regina Nyderytė-Čistiakova – daugkartinė Lietuvos ir TSRS čempionė, prizininkė ir rekordininkė, dalyvavo Seulo olimpiadoje. G. Kerpienė – ilgametė futbolo žaidėja, treniruoja vaikų tinklinio komandą.

Kai gyvenimas bando pristabdyti, Mokytojas nepasiduoda: nesėdi sudėjęs rankas ar negulinėja ant sofutės. Vytautas Jagminas – medžiotojas ir gamtos mylėtojas „viename“. Mėgsta darbą sode. Kaip visuomenininkas padeda sporto mėgėjams rengti varžybas, yra Tytuvėnų bendruomenės valdybos narys.

Vakar Tytuvėnų bendruomenės valdyba suruošė Mokytojui siurprizą – jo gimimo dienos paminėjimą bendruomenės namuose „Žemaičių pastogė“. Tai atsitiko gimtadienio išvakarėse, nes valdyba į posėdžius renkasi ketvirtadieniais. Mokytoją sveikino ne tik jo kolegos, bet ir Tytuvėnų gimnazijos direktorės pavaduotojos Z. Vozbinienė ir V. Volskienė bei miestelio seniūnas R. Čerkauskas. Prie taurės šampano ir puodelio arbatos išklausyti nuoširdūs palinkėjimai, peržiūrėtos skaidrėmis virtusios senos ir naujos nuotraukos, prisiminti rimti ir juokingi profesinės veiklos epizodai, valdybos nariai-medžiotojai pasakojo ir apie medžiotojiškus nuotykius.

Kiekvienas žmogus – unikalus. Kiekvienas skleidžia gyvenime savo šviesą – ryškią ar blankią, tačiau ypatingą. 80 metų… Tai ir daug, ir mažai. Daug, jei matuosime palydėtais į tolį tuntais debesų, nuvažiuotais kilometrais, sutiktais žmonėmis, nuveiktais darbais… Mažai, jei kalbėsime apie žmogaus gyvenimą, vienintelį ir nepakartojamą… Mokytojo laukia žavios akimirkos, džiaugsmingos valandos, prasmingos dienos ir daug daug šviesių metų. Su jubiliejumi!

www.zemaitijosgidas.lt
 
Nuotraukose:
 
1. Mokytojas V. Jagminas
2. Sveikinimai V. Jagminui (dešinėje)

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra