Mokyklų tautinės mažumos kalba mokytojai gilino lituanistikos žinias

Autorius: Data: 2011-08-29 , 15:12 Spausdinti

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJOS

Komunikacijos skyrius

Valstybės biudžetinė įstaiga, A. Volano g. 2/7, 01516 Vilnius, tel. (8 5) 219 1225 / 219 1229, faks. (8 5) 261 2077, el. p. smmin@smm.lt, http://www.smm.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188603091

____________________________________________________________________________________________________________________

 

      ŽINIASKLAIDAI

 

2011 – 08–29 Nr. 7.1.14-VI-330

Vilniuje buvo surengti metodiniai mokymai mokyklų tautinės mažumos kalba mokytojams, kurie nuo šių mokslo metų lietuviškai mokys Lietuvos istorijos ir geografijos, pilietiškumo pagrindų, taip pat mokymai pradinių klasių mokytojams ir lituanistams. Seminaruose įgytos žinios padės plėsti lietuvių kalbos mokytojų kompetencijas, reikalingas mokyti lietuvių kalbos ir literatūros pagal vienodą programą 11-12 klasėms.

Aukštųjų mokyklų dėstytojai, mokytojai praktikai diskutavo, kaip reiktų dirbti pagal atnaujintą programą, dalijosi literatūros dėstymo patirtimi, aptarė teksto (literatūrinio rašinio, samprotavimo) kūrimo metodiką ir vertinimą.

 

Geografijos, istorijos, pilietiškumo pagrindų pedagogai buvo mokomi kaip pasirengti dėstyti lietuvių kalba Lietuvos geografijos ir istorijos temas, pilietiškumo pagrindus. Seminarų programa orientuota į geografijos ir istorijos dalyko naujoves, ugdymo turinio planavimą, dalyko žinių gilinimą, sąvokų supratimą, taikant dvikalbio ugdymo metodikas.

Ugdymo plėtotės centre rugsėjo-spalio mėnesiais planuojama organizuoti valstybinės lietuvių kalbos kursus mokytojams, norintiems patobulinti lietuvių kalbos vartojimo įgūdžius ir pasirengti įgyti reikalingą trečią valstybinės lietuvių kalbos mokėjimo kategoriją, kurios terminas pratęstas iki 2012 m. rugpjūčio 31 d.

 

Liepos 1 d. įsigaliojus naujam Švietimo įstatymui, nuo šių mokslo metų pradinėse ir pagrindinėse mokyklose tautinės mažumos kalba stipriau bus mokoma lietuvių kalbos kaip dalyko. Taip pat visų Lietuvos mokyklų vienuoliktokai mokysis pagal tą pačią lietuvių kalbos ir literatūros bendrąją programą.

Lietuviškai bus mokomos ir Lietuvos istorijos bei geografijos temos iš istorijos ir geografijos ugdymo programų bei pilietiškumo pagrindai. Visos kitos pamokos, kaip ir anksčiau, vyks gimtosiomis lenkų, rusų, baltarusių ir kt. kalbomis, nebent tėvai ir vaikai pageidautų kai kurių dalykų mokyti lietuviškai.

Įgyvendinant naują Švietimo įstatymą, Vyriausybės nutarimu leista tautinių mažumų ir mišrių mokyklų mokiniams krepšelio lėšas dar padidinti 5 proc. – papildomoms lietuvių kalbos pamokoms, vadovėliams įsigyti, mokytojų kvalifikacijai kelti. Dabar šios mokyklos gaus 21 proc. didesnius krepšelius.

 

 

 

Elona Bagdanavičienė
Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė
tel. (8 5) 2191213

 

 

 

 

 

Mokyklos, mokytojaiComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra