Mokykla, garsėjanti savita menine kryptimi

Autorius: Data: 2014-06-25 , 18:05 Spausdinti

Kauno Juozo Grušo meno vidurinėje mokykloje, nuaidėjus paskutiniam mokslo metų skambučiui, Lietuvos Sąjūdžio Kauno skyriaus Švietimo komiteto iniciatyva apsilankė garbingas svečias – vienas iš Lietuvos švietimo koncepcijos rengėjų, Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys Valentinas Stundys. Jo apsilankymo tikslas buvo betarpiai susipažinti su mokykla, turinčia ir plėtojančia savito ugdymo programą, realiai prisidedančia prie tobulesnės asmenybės ugdymo.

Tad žvilgtelėkime į Juozo Grušo meno vidurinės mokyklos darbinę veiklą. Mokykla Respublikoje garsėja savo savita humanitarine menine kryptimi. Joje niekada nestinga mokinių, norinčių prisiliesti savo širdimi ir rankomis prie dvasinės kultūros gelmių. Mokykos bendruomenė visada prisimena Juozo Grušo pasakytus žodžius, kad „menas – tai žmogaus dvasinė veikla, išreikšta metafora. Ši metafora papildo pasaulį, tobulina pasaulį, gilina patį gyvenimą“. Ta mintis, neseniai švenčiant mokyklos 25-jį gimtadienį, buvo labai gražiai išreikšta mokinių tapybiniu darbu – obelimi, pasipuošusia žiedais ir obuoliais. Tai besimokantys ir mokyklą baigę jos talentingi bei veiklūs auklėtiniai, savo kūrybiniais žiedais ir darbo vaisiais garsinantys mokyklos vardą, skaidrinantys savo aplinką.

Juozo Grušo meno vidurinė mokykla aktyviai dalyvauja ir tarptautiniuose projektuose su pavadinimu „Dialogai“. Praėjusiais metais, minint mūsų lakūnų Dariaus ir Girėno žygdarbį, mokyklos mokinių darbų paroda „Žalias paukštis“ buvo sėkmingai surengta Londone. Gruodžio mėnesį mokyklos mokinių sukurta kalėdinė „Prakartėlė“ papuošė „Lituanika Beckton“ parduotuvę toje pačioje Anglijos sostinėje. Daugelyje vietų dažnai eksponuojami mokyklos mokinių sukurti odos, stiklo, keramikos, grafikos, tapybos kūrybiniai darbai, įvairūs sukurti papuošalai. Meno kalba stengiamasi įtvirtinti ir kitiems padėti išlaikyti savo tautinę tapatybę. Tai ryškiu pavyzdžiu galime laikyti bendravimą su Londone gyvenančiais lietuvių vaikais. Tokį bendravimo tiltą yra nutiesusi mokyklos mokytoja Erika Gylienė. Jos abipusėse vakaronėse skamba lietuviškos dainos, šokami tautiniai šokiai, žaidžiami lietuvių liaudies žaidimai. Lietuvių vaikus, gyvenančius Londone ir Lietuvoje sieja bendras žodis – Lietuva ir išsakyta kūrybinėje erdvėje Mažosios Lietuvos himno autoriaus Jurgio Zauerveino mintis: Lietuviais esame mes gimę, lietuviais norime ir būt! Daug prie tautinės muzikos propagavimo prisideda ir mokytojas folkloristas Artūras Sinkevičius, sugebantis savo veikla daugelio mokinių širdyse sukelti meilę lietuviškai dainai bei šokiui. Visada geru žodžiu minimos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rasa Urbutienė, istorijos mokytojos Eugenija Paškauskienė bei Jadzė Jablonauskienė, menų mokytojos Jūratė Gudžiuvienė, Aušra Lavickienė, dorinio ugdymo mokytojos Angelė Montvilienė, Vida Zulonaitė ir kt.

Mokykla džiaugiasi joje sukurta produktyvia mokymo proceso tęstine baze. Kaip teigia mokyklos darbų dirigentė, įdėjusi daug didelių pastangų tos bazės sukūrimui – direktorė Nijolė Šimienė – kūrybinio darbo procesas niekada nenutrūksta, jis prasideda pirmoje klasėje ir subrendusiais darbo obuoliais gėrimasi dvyliktoje klasėje.

Mokyklos kūrybinę dvasią išvydome vaikščiodami po jos koridorius, žvelgdami į mokyklos erdvėse rūpestingai eksponuojamus mokinių darbo vaisius – tuos gyvuosius obuolius. Tą patį jutome pokalbiuose su sutiktais mokiniais ir jų mokytojais.

Seimo narys Valentinas Stundys, pasigėrėjęs mokyklos kūrybine dvasia, su mokyklos mokytojų Taryba ir kitais į šį susitikimą atvykusiais svečiais – Kauno savivaldybės tarybos Švietimo ir sporto komiteto nariu prof. Algimantu Kurlavičiumi, miesto Švietimo ir ugdymo skyriaus neformaliojo bei formaliojo ugdymo poskyrio vedėjomis – Vida Kučiauskiene bei Vilija Adaškevičiene, Mokyklų vadovų asociacijos Kauno tarybos pirmininku Pauliumi Martinaičiu, Lietuvos Sąjūdžio Kauno skyriaus Švietimo komiteto pirmininku Zigmu Tamakausku bei mokinių Tėvų komiteto pirmininke aptarė tolimesnio mokyklos gyvavimo ir jos veiklos bei patriotinio pilietinio ugdymo pagerinimo mokyklose klausimus. Vieningai buvo pripažinta mokyklos savito ugdymo programa ir pritarta mokyklos siekiui – tapti akredituota meninio ugdymo 12 klasių gimnazija. Malonu, kad neseniai šią nuostatą patvirtino ir miesto savivaldybės Taryba.

Toliau svečias iš Vilniaus Valentinas Stundys kartu su mokyklos direktore Nijole Šimiene bei kitais susitikimo dalyviais nuvyko į Kauno pedagogų kvalifikacijos centrą, kuriame buvo pratęstas dalykinis pokalbis su Centro direktore Rasa Bortkevičiene ir jos pavaduotoja Vilija Barzdžiuviene. Taip pat čia buvo įdėmiai apžiūrėta gausiai lankoma Juozo Grušo meno vidurinės mokyklos mokinių darbų paroda „Kiekvienas žmogus vertybė“.

Svarbu, kad ta vertybė ir tautinio savitumo žiedai tikrai subrandintų gražius kūrybinio darbo vaisius.

Zigmas Tamakauskas

LS Kauno skyriaus Švietimo komiteto pirmininkas

2014-06-21

Uncategorized , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra