Mokydamiesi visą gyvenimą stipriname valstybę

Autorius: Data: 2012-10-01 , 16:34 Spausdinti

Pirmadienis, 2012 m. spalio 1 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) mokslo metų pradžios šventėje. Šiemet jame mokysis 400 pirmakursių.

Sveikindama mokslo metų pradžios šventėje susirinkusius vyresnio amžiaus žmones šalies vadovė pabrėžė mokslo visą gyvenimą svarbą. Pasak Prezidentės, trečiojo amžiaus universitetams tenka itin svarbus vaidmuo skatinti vyresnio amžiaus žmonių socialinį ir visuomeninį gyvenimą, darbinę bei kūrybinę veiklą.

„Šiandien – siekiančių, ieškančių ir norinčių žinoti žmonių šventė. Esate gražiausias pavyzdys, kaip galima burti žmones, kurie nori žinoti, mokytis ir bendrauti. Būdami aktyvūs Jūs stiprinate bendruomenę ir pilietiškumą. Jūsų noras tobulėti – sektinas pavyzdys jaunajai kartai. Meilę žinioms ir Lietuvai Jūs perduodate savo vaikams ir vaikaičiams“, – sakė šalies vadovė.

Prezidentės teigimu, žinias reikia ne tik kaupti, bet ir panaudoti, todėl būdami aktyvūs ir mokydamiesi visą gyvenimą senjorai aktyviai prisideda prie Lietuvos gerovės kūrimo. Pasak šalies vadovės, į senjorų tobulėjimo ir raiškos procesą turėtų įsitraukti ne tik savanoriai ir akademinė bendruomenė, bet ir vietos bendruomenės, visuomeninės organizacijos bei savivaldybės.

Lietuvoje yra apie 20 trečiojo amžiaus universitetų, kuriuose mokosi daugiau negu 16 000 žmonių.

2012-ieji yra paskelbti Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metais.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra