Mokslo projektams – 680 mln. eurų ES dotacijų

Autorius: Data: 2013-01-22 , 16:23 Spausdinti

302 mokslo projektams – 680 mln. eurų ES dotacijų

Europos mokslinių tyrimų taryba (EMTT) skyrė 680 mln. eurų 302 mokslo darbuotojams iš 24 Europos šalių, laimėjusiems neseniai vykusį prestižinį konkursą dėl vadinamųjų dotacijų patyrusiesiems tyrėjams. Gavę šias dotacijas, kurių dydis – iki 2,5 mln. eurų vienam projektui, šie mokslininkai ir jų komandos galės toliau įgyvendinti drąsiausias savo idėjas ir plėsti žmogaus pažinimo ribas.

EMTT dotacijos skiriamos visų tautybių aukščiausio lygio mokslo darbuotojams, įsikūrusiems arba norintiems įsikurti Europoje. Kandidatai, atrinkti iš visų atsiliepusių į šį kvietimą teikti paraiškas dėl dotacijų patyrusiesiems, yra 32 skirtingų tautybių. Tarp jų daugiausia britų, vokiečių, prancūzų, olandų ir italų. Savo mokslinių tyrimų projektus jie vykdys daugiau kaip 160 institucijų, esančių 24 Europos šalyse. Tarp dotacijas gavusių kandidatų daugiausia mokslininkų iš didžiausių ES šalių – Jungtinės Karalystės, Prancūzijos ir Vokietijos. Tačiau atsižvelgiant į gyventojų skaičių santykinai daugiausia dotacijų skirta šiose ES šalyse dirbantiems mokslo darbuotojams: Nyderlanduose, Danijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Kipre, o iš ES mokslinių tyrimų programoje dalyvaujančių šalių – Šveicarijoje ir Izraelyje. Tai rodo aukštą mokslinių tyrimų kokybę šiose šalyse, o ją paprastai lemia ilgalaikės investicijos į mokslinius tyrimus.Tarp dotacijų gavėjų Lietuvos mokslo darbuotojų nėra.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/22012013_geriausi_mokslo_darbuotojai_lt.htm

Šį ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Europos Komisija (EK) , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra