Mokslinių darbų paroda „Humanistikos regykla prie Baltijos jūros“

Autorius: Data: 2017-01-11 , 09:14 Spausdinti

Mokslinių darbų paroda „Humanistikos regykla prie Baltijos jūros“

www.voruta.lt

2017 m. sausio 11 d. (trečiadienį) 16.00 val. Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje (Vilnius, Žygimantų g. 1) atidaroma Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto (BRIAI) darbuotojų  mokslinių darbų paroda „Humanistikos regykla prie Baltijos jūros“, skirta Instituto 25 metų veiklai pažymėti.

Instituto veiklos pirmtakas – 1992 m. sausį Klaipėdos universitete pradėjęs veikti Vakarų Lietuvos ir Prūsijos istorijos centras. Jo tikslas buvo aktualizuoti Klaipėdos miesto ir krašto, Prūsijos (Mažosios) Lietuvos, Rytų Prūsijos, Vakarų Lietuvos, vokiečių-lietuvių  santykių istoriją, kurti skaitmeninį tiriamąjį Klaipėdos krašto ir Žemaitijos archyvą, čia pradėta plėtoti Lietuvoje nauja mokslinių tyrimų sritis – povandeninė archeologija. 2003 m. Istorijos centras reorganizuotas į Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutą. Per 25 metus Instituto veikla tapo žinoma Lietuvoje ir užsienyje. 2015 m. tarptautinė analizės metu Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) institutą įvertino kaip vieną iš lyderių pietinio ir rytinio Baltijos regiono tyrimuose, ypač povandeninės archeologijos srityje. Šiuo metu Institutas yra mokslo ir studijų padalinys, kuriame vykdomos trijų pakopų studijos, o mokslinės programos, aprėpiančios Baltijos rytinio regiono istorijos ir archeologijos tyrimus nuo priešistorės iki naujausių laikų, ir pastarųjų metų projektai orientuoti į tarpdiscipliniškumą.

Tarp Instituto mokslininkų – Nacionalinės mokslo, Jono Basanavičiaus, tarptautinės Imanuelio Kanto premijų laureatai, jų monografijos publikuojamos ne tik Lietuvos, bet ir užsienio leidyklose. Parodoje bus galima susipažinti su per 25 metus sukauptu moksliniu įdirbiu, mokslinio gyvenimo akimirkomis, pastaraisiais metais vykdytų archeologinių tyrimų rezultatais.

Paroda veiks iki 2017 m. vasario 3 d.

Jos eksponavimo metu bus skaitomos Instituto mokslininkų viešos paskaitos. Sausio 18 d. akademikas, prof. habil. dr. Vladas Žulkus skaitys paskaitą „Lietuvos povandeninio jūrinio paveldo tyrinėjimai“, vasario 1 d. doc. dr. Gintautas Zabiela pristatys naujausių Klaipėdos piliavietės tyrimų rezultatus paskaitoje „Klaipėdos miesto pradžios įdomybės: ką byloja senojo Memelburgo radiniai?“. Paskaitos vyks Lietuvos Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos (Vilnius, Žygimantų g. 1) 15 auditorijoje, pradžia 17.00 val.

Parodos rengėjai:  Lietuvos Mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka ir Klaipėdos universiteto

Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas

Parodos ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra