Mokslinė konferencija iškiliai asmenybei pagerbti

Autorius: Data: 2011-12-16 , 09:05 Spausdinti

Trečiadienį, 2011 m. gruodžio 14 d., Karo akademijos biblioteka surengė mokslinę konferenciją „Nepriklausomos Lietuvos karininkas generolas Jonas Galvydis–Bykauskas“, skirtą. šios asmenybės 147-osioms gimimo metinėms pažymėti (2014 m. bus minimos Jono Galvydžio–Bykausko 150-osios gimimo metinės). Tai jau antrasis šiam karininkui atminti skirtas renginys. Prieš metus Lietuvos karo akademijos bibliotekoje buvo atidaryta generolo Jono Galvydžio-Bykausko karinės literatūros skaitykla.

Po Akademijos prorektoriaus mokslui ir studijoms doc. dr. Valdo Rakučio įžanginio žodžio konferencijos dalyviai skaitė pranešimus. Dr. Gintautas Surgailis gvildeno gen. J. Galvydžio-Bykausko vaidmenį kuriant Pirmąjį pėstininkų Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino pulką. Mjr. Gintautas Jakštys ir doc. dr. Feliksas Žigaras išsamiai aptarė generolo Jono Galvydžio-Bykausko indėlį kuriant Karo mokyklą, jo, kaip pirmojo mokyklos viršininko nuveiktus darbus ugdant jaunuosius karininkus. Pranešimuose buvo pabrėžta, „kad ką tik įkurtos Karo mokyklos autoritetas greitai augo tarp visuomenės, ypač jaunuomenės. Karo mokykla, beveik savo jėgomis ir darbštumu atsistojusi ant kojų, greitai įgijo autoritetą. Jos veikla ir kompetencija toli išėjo už jos tiesioginių ribų ir tikslo. Greitai ji tapo stipriu ir patikimu ramsčiu mokantis rikiuotės, rengiant karių rengimą, tobulinant karinių studijų programas. Ir tai buvo didžiulis J. Galvydžio-Bykausko nuopelnas“.

Bibliotekos vedėja Janina Tupėnienė pristatė bibliotekos kolegių parengtą archyvinę medžiagą ir aplankytų vietų, susijusių su generolu Jonu Galvydžiu-Bykausku fotoapžvalgą. Didelio konferencijos dalyvių susidomėjimo susilaukė paskutinysis konferencijoje skaitytas pranešimas – Generolo Jono Galvydžio-Bykausko bibliografijos pristatymas, kuri parengė Martyno Mažvydo Lietuvos nacionalinės bibliotekos Informacijos centro skyriaus vedėja Irena Adomaitienė.

Konferencijos pranešėjams taip pat buvo pateikta klausimų, vyko diskusija.

Renginys buvo organizuotas kaip viena iš veiklų, kuriomis siekiama sutelkti mokslininkus ir visuomenės atstovus bendroms diskusijoms ir paskatinti juos aktyviau įsitraukti į žymių kariuomenės asmenybių gyvenimo ir veiklos nagrinėjimą ir populiarinimą.

LKA nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra