Moksleivių konkurso „Pažink JAV“ finalininkai keliaus už Atlanto

Autorius: Data: 2012-10-25 , 19:23 Spausdinti

Pirmą kartą Lietuvoje rengiamas unikalus geografijos konkursas 6-10 klasių moksleiviams „Pažink JAV“ priartėjo prie finalo. Jis vyks šį šeštadienį, spalio 27 d., 12 val., VU Matematikos ir informatikos fakultete (Didlaukio g. 47, Vilniuje). Konkurso iniciatorė ir pagrindinė organizatorė VšĮ „Edukacijos akademija“ kviečia finalininkų draugus, mokytojus ir tėvus palaikyti moksleivius, patekusius į lemiamą konkurso etapą. Jo metu paaiškės, kas laimės kelionę į JAV ir beveik savaitę praleis šioje šalyje. Pirmąjį pažintinį konkursą padėjo organizuoti Lietuvos ambasada Jungtinėse Amerikos Valstijose, žurnalas „National Georgraphic Lietuva“, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto Mobiliųjų aplikacijų laboratorija.

„Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi ne tik JAV geografija, bet ir istorija, kultūra, taip pat pasitikrinti, ką išmoko per pamokas ar sužinojo savarankiškai – skaitydami knygas, naršydami internete, žiūrėdami laidas, – sako „Edukacijos akademijos“ vadovė Aušra Burnienė. – Tačiau ne mažiau svarbu, kad konkursas padeda jaunajai kartai lavinti darbo kompiuteriu įgūdžius, gebėjimą naudotis šiuolaikiniais mokymo metodais, informacinėmis technologijomis, mokytis savarankiškai pasirinkti ir priimti sprendimus“.

Pirmajame konkurso „Pažink JAV“ etape rungėsi dviejų amžiaus grupių 6-8 kl. („Žvaigždės“} ir 9-10 kl. („Ereliai“) moksleiviai. „Visos užduotys buvo atliekamos internetu, svetainėje www.pažinkjav.lt, todėl dalyvauti konkurse bei įvertinti savo žinių lygį galėjo tiek didmiesčiuose gyvenantys moksleiviai, tiek ir miesteliuose ar kaimuose“, – pasakoja A. Burnienė.

Finale susirungs abiejų amžiaus grupių 22 pirmojo etapo nugalėtojai, tačiau bus skaičiuojami tik asmeniniai dalyvių rezultatai. Juos vertins konkurso organizatorių bei partnerių komisija – VŠĮ „Edukacijos akademija“ vadovė Aušra Burnienė, Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos prezidentas Rytas Šalna, JAV ambasados Vilniuje kultūros atašė Nina Murray. Renginį ves žinomas žurnalistas Vytaras Radzevičius.

Abiejų amžiaus grupių pirmųjų vietų laimėtojų laukia 5 dienų kelionė į JAV, antrųjų vietų nugalėtojų – „iPad“ planšetiniai kompiuteriai. Kiti finalininkai galės pasidžiaugti „National Geographic“ žurnalo prenumerata. Padėkos raštais ir atminimo dovanomis bus apdovanoti ir gausiausiai konkurse dalyvavusios mokyklos bei finalinio etapo nugalėtojų geografijos mokytojai.

Iš viso išbandyti savo jėgas geografijos konkurse „Pažink JAV“ panoro apie 800 moksleivių iš visos Lietuvos.

Kitų metų pavasarį šalies moksleiviai bus pakviesti dalyvauti konkurse „Pažink Prancūziją“, o rudenį – „Pažink Kiniją“.

VšĮ „Edukacijos akademija“ yra ne pelno siekianti visuomeninė organizacija. Pagrindinis organizacijos tikslas yra ugdyti asmens bendruomeniškumą, skatinti kultūrinio identiteto formavimąsi ir analitinius gebėjimus, panaudojant inovatyvias edukacines technologijas. Įstaigos veikla neapsiriboja projektais švietimo ir mokslo srityje, tačiau apima ir informacinės visuomenės kūrimo bei kultūrinius projektus.

Daugiau informacijos:

Aušra Burnienė

VšĮ „Edukacijos akademija“ vadovė

Mob. tel. 8 686 07099

El. paštas info@edukacijosakademija.lt

www.pažinkJAV.lt

Lietuva - JAV ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra