Moksleiviai teigiamą požiūrį į sveiką gyvenseną išreiškia žaismingu „Daržovių ir vaisių mitingu“

Autorius: Data: 2012-10-01 , 15:48 Spausdinti

„Daržovių ir vaisių mitingas“ – viena iš populiariausių „Sveikatiados“ veiklų – šiemet vėl skatina moksleivius sveikai gyvensenai. Praeitais metais ši iniciatyva sulaukė daugiau nei 16 000 dalyvių. Šiais metais tikimasi dar didesnio susidomėjimo.

„Gražia tradicija tapusios „Daržovių ir vaisių mitingo“ mėnesinės veiklos pagrindinis tikslas – ugdyti vaikų supratimą apie vaisių ir daržovių naudą, kartu įtraukiant juos į interaktyvias veiklas, kuriose jie patys  linksma forma galėtų skleisti žinias apie šias gėrybes. Svarbu, kad moksleiviai ne tik dalyvautų „Sveikatiados“ renginiuose, bet ir patys prisidėtų prie jų kūrimo,“ – teigia „Sveikatiados“ projekto koordinatorius Tadas Beržonskas.

Nuo paskutinės rugsėjo mėnesio savaitės įvairiose Lietuvos mokyklose moksleiviai organizavo ir patys dalyvavo skirtingose kūrybinėse, kulinarinėse, fizinio aktyvumo veiklose, kurias vienijo „Vaisių ir daržovių mitingo“ tema. Šios iniciatyvos dalyviai minė mįsles, kūrė eilėraščius, piešė, lygino neapdorotų ir įvairiai apdorotų daržovių maistingumą, dalyvavo estafetėse ir vaisių valgymo varžybose, gamino daržovių patiekalus.

Ketvirtadienį, 2012 m. spalio 4 d., moksleiviai susivienija finaliniam renginiui – skirtingose Lietuvos mokyklose jie surengs milžinišką vaisių ir daržovių mitingą. Tikimasi, kad jo atgarsiai apie vaisius ir daržoves bei jų teikiamą naudą pasieks kiekvieną miestą ir miestelį.

„Sveikatiados“ iniciatyvos yra tęstinės, jomis siekiama ilgalaikių rezultatų, ugdant moksleivių sveiką gyvenseną. Mokyklų bendruomenės, nespėjusios prisijungti prie „Vaisių ir daržovių mitingo“, kviečiamos dalyvauti artimiausiuose „Sveikos mitybos dienos“ renginiuose.

Daugiau informacijos http://www.sveikatiada.lt/ ir tadas@sveikatiada.lt.

Projektas „Sveikatiada“

Socialinė iniciatyva, kuria siekiama formuoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokyklose. Ypatingas dėmesys šiame projekte skiriamas mokyklų bendruomenėms, kurios kviečiamos smagiai ir moksleiviams patraukliomis priemonėmis ugdyti supratimą apie mitybą ir fizinį aktyvumą. „Sveikatiada“ siūlo smagius ir originalius renginius, įvairias viktorinas, konkursus bei įdomias ir aktyvias veiklas per pamokas, pertraukas ar po jų, skatinančias sveiką gyvenimo būdą.

Kontaktinis asmuo: Tadas Beržonskas, tel. +370 5 262 76 75, el. p: tadas@sveikatiada.lt

Nuotraukoje: Panevėžio raj. Paįstrio Juozo Zikaro vid. mokykloje vaisių mitingas

Sveikata , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra