Moksleiviai susipažino su saugomomis teritorijomis

Autorius: Data: 2012-08-24 , 15:33 Spausdinti

Vyriausybėje visą savaitę, 2012 m. rugpjūčio 20-24 d., darbavosi 30 šalies moksleivių. Du iš jų – Aplinkos ministerijoje. Tai projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę 2012“ dalyviai: aštuoniolikmečiai abiturientai Aušrinė Raudoniūtė iš Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos ir Lukas Adomaitis iš Šiaulių universiteto gimnazijos.

Projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“ rengiamas jau ketvirtus metus. Jį organizuoja Vyriausybė, bendradarbiaudama su Nacionaline moksleivių akademija, Lietuvos moksleivių sąjunga ir Lietuvos mokinių parlamentu. Mėginti tapti projekto dalyviais galėjo visi aktyvūs, iniciatyvūs, gerai besimokantys šalies ir užsienio lietuvių bendrojo lavinimo mokyklų dvyliktokai ir šiemetiniai abiturientai, norintieji atlikti savaitės praktiką pasirinktoje ministerijoje arba Ministro Pirmininko tarnyboje. Jiems tereikėjo užpildyti anketas. Komisija atrinko 30 gabiausių moksleivių, kurie galėjo iš arti pamatyti Vyriausybės ar pasirinktos ministerijos, politikų kasdienį darbą, stebėjo Vyriausybės posėdžius, dalyvavo įvairiuose susitikimuose. Jie susipažino su pasirinktos ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų veikla, darbo specifika, bendravo tiek su institucijos darbuotojais, tiek su jos vadovais.

Aplinkos ministeriją Aušrinė Raudoniūtė pasirinko todėl, kad jai kelia nerimą gamtos tarša. „Galvoje kirba daugybė idėjų, kuriomis trokštu prisidėti prie gamtos išteklių, biologinės įvairovės, kraštovaizdžio išsaugojimo, atsinaujinančių energijos šaltinių plėtojimo. Noriu rasti išeitį, kad išvengtume ekologinės katastrofos, o žmonės patenkintų savo vis didėjančius poreikius“, – sakė Aušrinė.

Kitas Aplinkos ministerijoje dirbęs projekto dalyvis Lukas Adomaitis ketina tapti politiku. „Man rūpi mano šalies ateitis, o dalyvaudamas projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę 2012“ galėsiu išsamiau susipažinti, kaip dirba vykdomoji valdžia“, – sakė Lukas. Jam rūpėjo susipažinti su valstybinių aplinkosaugos institucijų veikla, perprasti, kaip priimami sprendimai.

Pažintį su Aplinkos ministerijos sistema Aušrinė ir Lukas pradėjo nuo apsilankymo Valstybinėje saugomų teritorijų tarnyboje, kur susipažino su Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos bei jai pavaldžių direkcijų veikla. Lankydamiesi Kauno marių ir Nemuno kilpų regioniniuose parkuose abu moksleiviai susipažino su direkcijų darbu.

„Kauno marių lankytojų centras sužavėjo modernia ir interaktyvia gamtos paveldo ekspozicija. Galėjome išgirsti, pauostyti, pamatyti, netgi prisiliesti prie unikalios Kauno apylinkių gamtos. Tada kartu su ilgakase Ramune aplankėme šalia esančią aukštapelkę. Pavyko pamatyti pūkuotus švylius, saulašares, kiminus, gailius, spanguoles, žinginius ir daugybę kitų, aukštapelkėms būdingų augalų“, – savo bloge parašė Aušrinė.

„Šiandien aplankėm trečdalį Lietuvos keliavome į Kauno marių regioninį parką, Nemuno kilpų regioninius parkus kartu su valstybinių saugomų teritorijų tarnybos darbuotojais Petru Aškiniu, Onute Drobeliene ir Diana Rakauskaite. Ačiū jiems labai už sumuštinius ir mėtų arbatą bei šiltus žodžius,“ – dienos įvykiu aprašė L. Adomaitis.

Linkime jauniems, energingiems, žingeidiems bei motyvuotiems moksleiviams sėkmingų naujų mokslo metų ir atkaklumo siekiant savo užsibrėžtų tikslų bei sėkmės pasirenkant būsimą profesiją.

Onos Drobelienės nuotr.

www.vstt.lt

Nuotraukoje: Lukas ir Aušrinė Kauno marių regioniniame parke

Parkai , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra