Moksleiviai sėmėsi naudingų žinių

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Moksleiviai ir mokytojai, norintys sužinoti, kaip mokytis, kad mokymasis būtų efek­tyvus ir teiktų malonumą, buvo kviečiami 2010 m. gruodžio 2 dieną į paskaitą su ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto lektore Rima Valantiejiene.
 
Renginys vyko Vitės pagrindinėje mokykloje, į kurią susirinko daugiau nei 150 moksleivių iš daugiau nei 20 Klaipėdos miesto ir rajono mokyklų. Jo metu buvo taikomi aktyvios paskaitos, diskusijos, grupinių užduočių ir kt. metodai.
 
Šio susitikimo organizatorių, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto, Klaipėdos karje­ros valdymo centro atstovų bei Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos profesijos konsultantės, tikslas – suteikti jaunuoliams kuo daugiau žinių ir remiantis jomis formuoti kitokį požiūrį į mokymąsi ir saviugdą.
 
Ko reikia, kad mokymasis teiktų malonumą ir tuo pačiu būtų efektyvus arba gerokai efektyvesnis? „Visų pirma, prisiminkime, kad žmogus yra integralus: kūnas, protas, jausmai ir siela.
 
Todėl galvoti, kad mokymasis išskirtinai yra tik smegenų funkcija yra klaidinga. Antra – visos šios glaudžiai susijusios žmogaus dalys mokosi savais būdais.
 
Mokytis, kaip ir gyventi, – reikia nuoširdžiai ir iš visų jėgų, išnaudojant visas gyvenimo duodamas galimybes“, – teigia R. Valantiejienė, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto lektorė.
 
Paskaitos metu moksleiviai buvo supažindinami su intelek­tiniais žmogaus gebėjimais ir kaip svarbu juos visus ugdyti integraliai, nes ugdant atskirai tik protines, mąstymo savybes, mes negalime išnaudoti turimų resursų. ISM lektorė R. Valantiejienė teigė, jog mokydamiesi naudojame abu smegenų pusrutulius, dešinysis atsakingas ne tik už vaizduotę, bet ir už emocijas. Dažnai mokymasis yra lydimas daugelio negatyvių emocijų: nerimo – „o kas, jei nesuspėsiu visko perskaityti“, „o kas, jei pamiršiu“, „o kas, jei neišlaikysiu“; pykčio ant tų, kurie sugalvojo tokius egzaminus ar klausimus; savęs nuvertinimo, palyginus su kitais, „aš vis tiek čia nieko nesuprantu“, „kiti jau seniai atsiskaitė“ ir daug kitų neigiamų emocijų, kurios įjungia gynybinį mechanizmą ir mes neieškome išeičių, o sustingstame mechaniniame skaityme, „kalime“.
 
Todėl būtina ieškoti pozityvių minčių, gerus jausmus žadinančių prisiminimų, kurie padėtų kurti teigiamas emocijas.
 
„ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto išskirtinumas – mokymo ir mokymosi procese naudojami pažangūs mokymo metodai – atvejų analizės, komandinis darbas, diskusijos, tyrimai ir kiti – kurie leidžia ISM studentams pasiekti geriausių rezultatų, įskiepyti troškimą nuolat tobulėti ir įgyti praktinių įgūdžių, reikalingų šiuolaikinėje darbo rinkoje“, – teigė ISM Vadybos ir ekonomikos uni­versiteto Bakalauro studijų vadybininkė Jovita Starkutė, – „todėl šiuolaikinės mokyklos uždavinys turėtų būti nukreiptas į mąstymo įgūdžių lavinimą, kuris apimtų ir mokėjimą elgtis su informacija. Su moksleiviais turi būti nuolat kalbama apie mokymosi kokybę, kaip gaunamą mokyklose informacijos srautą apdoroti ir kokia viso mokymosi proceso prasmė.“
 
„Pajūrio jaunimas labai nustebino savo aktyvumu, atvirais, nuoširdžiais klausimais. Juose buvo su kaupu to, ko dažnai pasigendu auditorijose: smalsumo, natūralaus, pozityvaus jaunatviško entuziazmo.
 
Kai pradžioje pasakiau, kad paskaita truks 3 valandas – salėje nuvilnijo atodūsis. Moksleiviams atrodė, kad tai labai ilgas laikas pokalbiams apie mokymąsi. Tačiau laikas tirpte tirpo, kai 150 smalsių jaunuolių ne juokais ėmėsi peržiūrinėti savo požiūrį į mokymąsi, mokytojus ir juos supantį pasaulį. Paskutinis paskaitos akordas – moksleivių įžvalgos po paskaitos – suteikė geros energijos dozę ne tik ilgam keliui į Vilnių, bet ir visai ateinančiai savaitei. Į klausimą „ką išsinešate iš paskaitos?“ daugelis moksleivių atsakė: „tikėjimą, kad viskas mano rankose ir kad galiu pats formuoti aplinką, kurioje mokausi ir kurioje kuriu savo ateitį“, – savo įspūdžiais po susitikimo pajūryje, Vitės mokykloje, dalijosi R. Valantiejienė, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto lektorė, konsultantė.
 
Asmeninio archyvo nuotr.
 
www.zemaitijosgidas.lt
 
Nuotraukoje: Klaipėdoje jaunimas klausėsi paskaitos, kurioje buvo aiškinama, ką daryti, kad mokymasis būtų malonus

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra