Mokiniai kviečiami tapti sveikos gyvensenos ambasadoriais konkurse „Sveikuoliai – Šaunuoliai“

Autorius: Data: 2012-09-24 , 11:46 Spausdinti

Iniciatyva „Sveikatiada“ Lietuvos moksleivius kviečia dalyvauti nacionaliniame aktyviausios sveiką gyvenseną propaguojančios klasės konkurse „Sveikuoliai – Šaunuoliai“. Vaikai, dalyvaudami konkurse, galės ne tik išbandyti savo kūrybinius sugebėjimus, patikrinti žinias apie sveiką gyvenseną, bet ir laimėti puikius prizus.

Nuo 2012 m. spalio 1 d. prasidedantis ir iki pat kitų metų balandžio mėnesio vyksiantis konkursas „Sveikuoliai – Šaunuoliai“ yra naujas „Sveikatiados“ iniciatyvos konkursas. Dalyvaudami jame moksleiviai ne tik sužinos daugiau apie sveiką gyvenseną, bet ir pasidalys šiomis žiniomis su kitais, sieks įkvėpti aplinkinius sveikam gyvenimo būdui – jie taps sveikos gyvensenos ambasadoriais. „Siekiame, kad sveikos gyvensenos idėjos pasklistų po visas Lietuvos mokyklas, o mokiniai ne tik kuo daugiau apie tai sužinotų, bet ir jas propaguotų“, – sakė iniciatyvos „Sveikatiada“ koordinatorius Tadas Beržonskas.

Prisijungti prie „Sveikatiados“ skatina ir šio projekto partneris – Švietimo ir mokslo ministerija. „Džiugu, kad Lietuvos mokyklų bendruomenės noriai įsitraukia į „Sveikatiados“ projektą, o moksleiviai entuziastingai priima ir įgyvendina sveikos gyvensenos idėjas“, – kalbėjo Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Daugiausiai apie sveiką gyvenimo būdą žinanti ir aktyviausiai jį propaguojanti klasė bus apdovanota įsimintina 5 dienų stovykla, kurios metu nugalėtojai smagiai leis laiką gamtoje, žais įdomius žaidimus bei išmoks daug naujų dalykų. Be prizų neliks ir kitos 2-os finalinės klasės – joms atiteks stalo teniso ir futbolo žaidimai bei kiti prizai.

Konkurse, kurį sudarys trys etapai, kviečiami aktyviai dalyvauti visų klasių mokiniai, iš kurių bus išrinkta šauniausia grupė. Pirmajame „Sveikuoliai – Šaunuoliai“ etape klasės, rengdamos savo mokykloje „Sveikatiados“ renginius, varžysis tarpusavyje dėl teisės atstovauti savo mokymo nacionalinei įstaigai. Šios konkurso dalies laimėtojos pateks į antrąjį etapą ir bus kviečiamos sukurti trumpametražį filmuką, perteikiantį aktualias „Sveikatiados“ temas bei užfiksuoti nuotraukose kuo didesnį būrį besimankštinančiųjų. 3-ios, geriausiai šiame etape pasirodžiusios klasės, pateks į konkurso finalą. Jame stipriausios klasės susirems protmūšio žaidime, kuriame savo žinias išbandys atsakinėdamos į klausimus ir spręsdamos galvosūkius sveikos gyvensenos tematika.

„Sveikatiados“ organizatoriai kviečia suskubti ir visų norinčių dalyvauti klasių auklėtojus registruotis el. paštu ttadas@sveikatiada.l iki pat pirmojo konkurso etapo mokyklose pabaigos lapkričio 15 d. Atsiųstame laiške turėtų būti nurodyta dalyvaujanti klasė (pvz.: 7a), jos mokinių skaičius, mokykla, mokytojo vardas, pavardė ir jo kontaktiniai duomenys (el. paštas ir telefono numeris). Vienos mokyklos dalyvaujančių klasių skaičius nėra ribojamas.

Projektas „Sveikatiada“

Socialinė iniciatyva, kuria siekiama formuoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokyklose. Ypatingas dėmesys šiame projekte skiriamas mokyklų bendruomenėms, kurios kviečiamos moksleiviams patraukliomis priemonėmis ugdyti mitybos ir fizinio aktyvumo sampratą apie. „Sveikatiadą“. Siūlomi smagūs ir originalūs renginiai, skatinantys sveiką gyvenimo būdą, įvairias viktorinas, konkursus bei įdomias ir aktyvias veiklas per pamokas, pertraukas ar po jų. Artimiausias renginys – „Sveikatiados vaisių ir daržovių mitingas“ – vyks spalio 4 d. Kviečiame prisijungti! Daugiau informacijos – www.sveikatiada.lt

Daugiau informacijos: Tadas Beržonskas, projekto „Sveikatiada“ koordinatorius, tel. +370 5 262 76 75, el. p: tadas@sveikatiada.lt, www.sveikatiada.lt, http://www.facebook.com/Sveikatiada

Sveikata , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra