Mokesčių grąžinimas iš užsienio. Ką reikia žinoti?

Autorius: Data: 2011-01-29 , 11:24 Spausdinti

Dėl nesubalansuotos darbo jėgos pasiūlos ir paklausos atskirose darbo rinkos ar ekonomikos sektoriuose bei iš dalies dėl aukštojo mokslo sistemos, kai yra parengiama neproporcingai daug vienos ar kitos srities specialistų, dėl atsiradusio nedarbo Lietuvoje žmonės vis dažniau išvyksta dirbti į užsienį.

Nors per įvairias visuomenės informavimo priemones lietuviai yra supažindinami su rizika dirbti užsienyje, tačiau nemaža dalis asmenų, nepaisydami rizikos, tai yra neturėdami realių garantijų dėl siūlomo darbo, nemokėdami kalbos, nesusipažinę su darbo bei kitais tos šalies įstatymais vis dėlto išvyksta į kitą šalį ir sėkmingai jose gauna jiems žadėtą darbą bei laiku už jį mokamą atlyginimą. Todėl jei jums pasisekė ir tam tikrą laikotarpį legaliai teko padirbėti užsienyje, o tai reiškia pagal visus toje šalyje galiojančius įstatymus gaudavote atlyginimą ir žinoma laiku ir tinkamai mokėdavote tos šalies kurioje dirbote nustatytus mokesčius, tikslinga pasidomėti tos šalies mokesčių sistemą reglamentuojančiais teisės aktais, ir pasinaudoti galimybe – susigrąžinti dalį minėtoje šalyje sumokėtų mokesčių. Svarbu tai, kad mokesčių susigrąžinimo galimybę turi ne tik legaliai tam tikrą laikotarpį kitoje šalyje dirbę asmenys, bet ir asmenys, kurie kitoje šalyje patys sau susikūrė darbo vietas ir nuo gautų pajamų įvertinus patiriamas išlaidas mokėjo nustatytus mokesčius.

Pirmiausia reikėtų suvokti, kad mokesčių grąžinimas nereiškia, kad kiekvienas legaliai kitoje šalyje dirbęs asmuo galės susigrąžinti visus toje šalyje sumokėtus mokesčius. Tai yra pagal mokesčius reglamentuojančių įstatymų nuostatas, kiekvienam legaliai dirbusiam asmeniui yra suteikta galimybė susigrąžinti sumokėtų mokesčių permoką, jei per mokestinį laikotarpį tokia susidarė. Be to, svarbu tai, kad mokestinis laikotarpis už kurį galima susigrąžinti mokesčius kai kuriose šalyse (viena iš jų yra Vokietija) sutampa su kalendoriniais metais, tačiau pavyzdžiui Jungtinėje Karalystėje mokesčių grąžinimo procedūras galima pradėti tik pasibaigus finansiniams metams. Svarbu pažymėti tai, kad minėtoje šalyje kalendoriniai metai nesutampa su finansiniais metais, nes pastarieji prasideda tik balandžio 6 dieną ir baigiasi kitais kalendorinių metų balandžio 5 dieną, todėl mokesčio susigrąžinimo procedūras bus galima pradėti vykdyti tik pasibaigus kalendoriniams arba finansiniams metams priklausomai nuo to, kokioje šalyje teko dirbti.

Kitas gana svarbus aspektas yra tai, kad mokesčių susigrąžinimas galimas skirtingais terminais, priklausomai nuo šalies, kurioje dirbote, teisinio mokesčių reglamentavimo. Tačiau dažniausiai per mokestinį laikotarpį susidariusią permoką galima susigrąžinti per ketverius ar net šešerius metus nuo mokestinio laikotarpio pabaigos. Be to, svarbu žinoti tai, kad asmeniui, norinčiam susigrąžinti susidariusią mokesčio permoką, nebūtina gyventi toje šalyje, iš kurios tikimasi ją gauti. Minėtą procedūrą gana nesudėtingai galima atlikti pačiam, užpildžius reikalingus dokumentus ir juos į minėtą šalį išsiuntus paštu, tačiau jei pačiam yra sudėtinga susigaudyti tos šalies, kurioje dirbote, įstatymuose, reglamentuojančiuose mokesčių susigrąžinimo tvarką bei procedūras, įvairius formalumus, susijusius su mokesčių grąžinimu, gana sėkmingai padeda atlikti įvairios tarpininkavimo įmonės, kurių pagalba gana greitai ir sėkmingai susigrąžinsite jums priklausančią per mokestinį laikotarpį susidariusią permoką, tik žinoma, jei jūsų darbo kitoje šalyje laikotarpiu tokia susidarė.

Taip pat svarbu žinoti tai, kad galimybę susigrąžinti dalį mokesčių turi ne tik asmenys, kurie legaliai tam tikrą laikotarpį dirbo ir mokėjo tos šalies nustatytus mokesčius, bet ir dalis asmenų, kurie kitose šalyse studijavo ir atitinkamai mokėjo įmokas už studijas. Be to, mokesčių permokos susigrąžinimo galimybę turi ir asmenys, kurie kitoje šalyje vykdė savo veiklą. Daugelyje šalių pastariesiems įstatymai numato prievolę deklaruoti gautas pajamas bei patirtas išlaidas, pateikiant pajamų deklaracijas.

IšeivijaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra