Modernus ūkininkavimas – Lietuvos kaimo ateitis

Autorius: Data: 2013-04-05 , 16:45 Spausdinti

Penktadienis, 2013 m. balandžio 5 d. (Kaunas)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė aplankė Aleksandro Stulginskio universitete vykstančią tarptautinę žemės ūkio parodą „Ką pasėsi“. Prezidentė apžiūrėjo modernią žemės ūkio techniką, su žemdirbiais ir studentais aptarė aktualiausias kaimo problemas bei ūkininkavimo perspektyvas.

„Mūsų ūkininkų darbštumas ir europinė parama jau pakeitė Lietuvos kaimą. Lietuviškos žemės ir maisto ūkio produkcijos kokybė vertinama visoje Europoje ir pasaulyje, tačiau modernėjant technologijoms ir mūsų šalies ūkininkams turi būti sudarytos galimybės naudotis aukšta technika, mokslininkų išradimais. Tik inovatyvus, naujas technologijas naudojantis ūkis yra perspektyvus“, – sako Prezidentė.

Visai Europai išgyvenant sudėtingą laikotarpį, Lietuvai žemės ūkiui iš ES biudžeto 2014-2020 metams pavyko išsiderėti trečdaliu daugiau lėšų – beveik 18 milijardų litų. Tiesioginėms išmokoms skiriama 11,2 milijardo litų – tai 75 proc. daugiau nei 2007-2013 metais. Taip pat apie 5,54 milijardo litų bus skirta Kaimo plėtrai. Nors šiai programai Lietuvai buvo numatyta skirti gerokai mažiau pinigų, tačiau Prezidentei pavyko išderėti papildomus 400 milijonų litų.

Prezidentės teigimu, žemės ir maisto ūkis turi visas galimybes tapti stipriu Lietuvos tarptautiniu verslu. Europinę paramą investuojant į techniką bei žemės ūkio specialistų kvalifikacijos kėlimą, padidėtų žemės ūkio konkurencingumas, išaugtų eksportas. Pernai Lietuvos prekių eksportas augo kone 15 proc., o jį labiausiai augino žemės ūkio produkcija. Žemės ir maisto produktai pernai užėmė beveik penktadalį visų eksportuojamų prekių.

Prezidentė apžiūrėjo parodoje pristatomą modernią žemės ūkio techniką bei lankėsi integruoto mokslo, studijų ir verslo slėnyje „Nemunas“. Čia mokslininkai pristatė naujausius išradimus, kuriuos galima naudoti ne tik žemės ūkyje, bet ir aplinkosaugoje, maisto pramonėje, energetikoje.

Prezidentės spaudos tarnyba

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra