Mitingas „Už mūsų žemę, kalbą ir valstybę“

Autorius: Data: 2013-04-22 , 15:54 Spausdinti

Gerbiamieji tautiečiai!

Šiuo laišku kreipiamės į visus lietuvių kalbai ir mūsų valstybės ateičiai neabejingus Lietuvos žmones.

Pastaraisiais mėnesiais Vyriausybė lietuvių Tautai pateikia vis naujus iššūkius. Iš pradžių Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis patvirtino palengvintą valstybinės kalbos egzaminų tvarką tautinių mažumų mokyklas baigiantiems moksleiviams, tuo vienareikšmiškai diskriminuodamas lietuviškų mokyklų mokinius. Ministras pripažino, kad sprendimas priimtas dėl koalicijos partnerių politinio spaudimo, o ne vadovaujantis švietimo kokybės ar moksleivių interesais. Aukščiausiasis Teismas nusimetė atsakomybę, paskelbęs, kad šį  klausimą svarstys jau po valstybinių egzaminų laikymo.

Šiuo metu rengiamas naujas tautinių mažumų įstatymas, kuriuo numatoma patenkinti ir visus kitus antikonstitucinius Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) politinius reikalavimus – įteisinti asmenvardžius bei vietovardžius mažumų kalbomis, teikti viešąsias paslaugas ir informaciją mažumų kalbomis jų gausiai gyvenamose teritorijose. Taip mažumų kalbomis nekalbantys lietuviai vien dėl to laisvoje Lietuvoje prarastų galimybę dirbti valstybės tarnyboje. Visi šie sprendimai priėmus įstatymą įsigaliotų Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose, pažymėdami nelietuviškos erdvės ribas teritorijoje, kurią ne taip seniai mėginta paskelbti autonomija.

Valstybės intereso nesuvokianti ir orumo neturinti valdžia jau paaukojusi savo moksleivius, dabar yra pasirengusi paaukoti ir Valstybinę kalbą bei lietuvių žemes. Tokioje situacijoje tik susitelkusi visuomenė gali priversti sustabdyti ar net atšaukti šaliai pragaištingus sprendimus.

Šią lemtingą valandą visi turime ginti Lietuvos jaunimo ateitį, lietuvių kalbą, šalies valstybingumą ir jo teritorinį vientisumą!

2013 m. balandžio 28 dieną (sekmadienį) 14 valandą kviečiame atvykti į mitingą „Už mūsų žemę, kalbą ir valstybę“, kuris vyks Nepriklausomybės aikštėje prie Lietuvos Respublikos Seimo rūmų.  Jei galite, ateikite nešini Trispalve – tebūnie aišku, kad tai visos Tautos, o ne atskirų organizacijų mitingas. Taip pat prašome į jį pagal galimybes pakviesti artimuosius, kolegas ir draugus!

Šiandien Lietuvai reikalingas kiekvienas jos pilietis!

Lietuva , , , , , , , , , , , , ,



Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra