Miškininkų kredo: graži siela – graži ir aplinka

Autorius: Data: 2011-06-01, 14:57 Spausdinti

Šarūnas LAUŽADIS

Tarptautiniams miško metams

Neįprastas šurmulys buvo apėmęs paskutinįjį gegužės penktadienį (2011 05 27) Druskininkų miškų urėdijos Miško muziejų – mokymo ir informacijos centrą „Girios aidas“. Čia, į miškininkų kūrybos dieną „Paslaptingas miško grožis“, skirtą Tarptautiniams miškų metams paminėti, kurią organizavo Generalinė miškų urėdija kartu su Druskininkų miškų urėdija, puikuodamiesi žaliomis uniformomis, sugužėjo miškininkai iš visos Lietuvos.

Parodai – konkursui buvo pateikta beveik 200 fotografijos, medžio drožybos, tapybos ir poezijos darbų. Darbai buvo siunčiami iš anksto, todėl konkurso darbų vertinimo komisija turėjo laiko objektyviai įvertinti dalyvių pateiktus darbus. Daugiausia buvo pateikta fotografijos darbų, todėl fotografijos darbai buvo vertinami pagal dvi tematikas: „Miško gyvybė“ ir „Paslaptingas miškas“.

Niekas neprilygo Ukmergės miškų urėdijos Želvos girininkijos girininko pavaduotojo darbui Kęstučio Jarmalavičiaus „Pavasario šauksmas“ ir Alytaus miškų urėdijos miškotvarkos inžinieriaus Egidijaus Markevičiaus darbui „Rasos Dzūkijos miškuose“, kurie laimėjo atitinkamai pirmąsias vietas. Apdovanojimus taip pat pelnė švenčionėliškio Rimanto Nalivaikos „Tetervinų šokis“ ir Marijono Bernatavičiaus iš Kaišiadorių „Laumių paunksmė“.

Tarp geriausių pažymėtos Dijanos Naujokienės iš Latežerio fotografija Lututė“, Jono Barzdėno iš Antaliedės „Sterna Hirunda“ raseiniškio Algirdo Masaičio „Miško gaisre“ ir Broniaus Ambrozo iš Tauragės krašto „Atleisk broli“, o fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus įsteigta „Maestro fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus“ nominacija už fotografijų triptiką „M.K. Čiurlionio sode“ įteikta šio renginio šeimininkui – Druskininkų miškų urėdijos Miško muziejaus – mokymo ir informacijos centro vedėjui Antanui Lankeliui.

Ne mažiau įdomūs buvo ir drožybos darbai. Tai konkursą laimėjusio Radviliškio miškų urėdijos Aukštelkų girininkijos girininko Aurimo Mineikio kūrinys „Gervelė“, Jono Černevičiaus iš Prienų „Vaikų džiaugsmas„ , uteniškio Prano Kaziūno „Aukštaitija mano gimtinė“ ir Dainiaus Mačioko iš Vilniaus krašto „Nykštukas su obuoliu“, o nominacija „Smulkiosios drožybos meistras“ įteikta Trakų miškų urėdijos rekreacijos meistrui Marjan Misevič.

Tarp tapytojų nepralenkiama buvo Eugenija Strazdienė iš Valkininkų, kuri beje, užėmė antrąją vietą ir tarp rašančių miškininkų. Taip, tikra miško dukra – ir sieloje, ir kasdienybėje… Tarp geriausių buvo pažymėti ignalinietės Ingos Ponomarenko ir Vitos Adomavičienės iš Druskininkų tapybos darbai. Tikras atradimas tarp rašančių miškininkų buvo kuklus Raseinių miškų urėdijos darbuotojas Vladas Danusas, kuriam pirmoji vieta už jo kūrybą buvo skirta be jokių abejonių. Tarp geriausių taip pat pažymėti biržiečio Prano Jonkaus ir Šarūno Laužadžio iš Nemenčinės miškų urėdijos kūriniai.

Be šių, dar buvo įteiktos ir specialios nominacijos Tai nominacija „Karpinių meistrė“, tekusi šiaulietei Alminai Ramanauskienei ir nominacija „Žiūrovų simpatijos“, kurios autorių iš rinko šventės dalyviai. Juo tapo Valkininkų miškų urėdijos Vėžionių girininkijos eigulys Giedrius Rusinas, pateikęs fotografiją „Ramybė“.

Pabaigai galima paminėti, kad dabar jau tradiciniu tapusio konkurso, vykstančio kas antri metai, iniciatoriumi buvo generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas, o konkursui pateikti miškininkų kūrybos darbai iki 2011 m. lapkričio mėn. bus eksponuojami Miško muziejuje – mokymo ir informacijos centre „Girios aidas“, vėliau Kratingos miškų urėdijos mokymo ir informacijos centre, Panevėžio miškų urėdijoje ir Generalinės miškų urėdijos administruojamose patalpose.

Lietuva , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra