„Misija Sibiras’13“ ekspedicijos pristatymas Jūsų mieste

Autorius: Data: 2013-10-01 , 10:17 Spausdinti

Iš skirtingų Lietuvos kampelių atrinkti, už šimtus pilietiško ir patriotiško jaunimo ypatingesni, kilnią bei neįkainojamą misiją savo tautai ir šaliai atlikę projekto „Misija Sibiras’13“ dalyviai leidžiasi į pristatymų turą. Pakvieskite juos į savo miestą, biblioteką, mokyklą, universitetą ar organizaciją!

Iš Druskininkų, Alytaus, Tauragės, Vilniaus, Šilalės, Utenos, Smilgių, Raudondvario ir kitų šalies miestų bei miestelių į pagrindinę jaunimo pilietiškumą, patriotiškumą bei istorinę atmintį puoselėjančio projekto „Misija Sibiras’13“ ekspedicijos komandą atrinkti dalyviai 2013-ųjų vasarą įveikė daugiau nei 3 tūkst. kilometrų tam, kad pagerbtų ir aplankytų tuos, kurie niekada daugiau taip ir neišvydo gimtinės.

Dabar jų amžino poilsio vietos, likusios už tūkstančių kilometrų nuo Lietuvos, nelankomos ir neprižiūrimos nyksta ypač sparčiai. Į Rusijos Federacijos Tiumenės sritį, kur šią vasarą vyko projekto komanda, paskutinė lietuvių ekspedicija aplankė prieš daugiau nei dešimtmetį. Tad šiemet taip aiškiai, kaip niekada anksčiau, atsiskleidė realybė – praėjus dar dešimtmečiui apie čia kadaise gyvenusius, kentėjusius ir atgulusius amžino poilsio lietuvius neliks nė žymės.

„Manau dauguma mūsų čia atvykę nesitikėjo to, ką išvydo: nebuvo jokių antkapių, jokių kryžių, o apie kapus bylojo tik nedideli iškilę kupsteliai arba viena kita duobė, likusi kažkam išsivežus savo artimųjų palaikus į Lietuvą. Vietiniai pasakoja, jog čia kažkada buvo gausu gražiai raižytų kryžių ir kapus ženklinančių tvorelių, tačiau kapai sunyko, o galiausiai viską sunaikino miško gaisras. Šiandien valome mišką, tempiame iš jo parkritusius medžius. Darbo daug, jis nėra labai sudėtingas, tačiau itin prasmingas, nes esame labai trapios istorijos liudininkai“, – pasakojo ekspedicijos dalyvis.

Tinklalapyje www.misijasibiras.lt galima atrasti specialią registracijos anketą. Ją užpildžius turėsite išskirtinę galimybę pasikviesti neįkainojamos patirties įgijusius „Misija Sibiras’13“ dalyvius į savo mokyklą, universitetą, biblioteką ar organizaciją. Ir visiškai nesvarbu, kurioje Lietuvos vietoje būtumėte – jie atvyks tam, kad pasidalintų savo išgyvenimais.

Į Vakarų Sibiro regione esančią, daugiau kaip 3 tūkst. kilometrų nuo Lietuvos nutolusią Tiumenės sritį šią vasarą vykusi projekto „Misija Sibiras’13“ ekspedicija per dvi savaites aplankė ir sutvarkė 5 sparčiai nuo žemės paviršiaus nykstančias lietuvių tremtinių kapinaites, susitiko su ten tebegyvenančiais tautiečiais.

Projektas „Misija Sibiras“ gyvuoja gerų žmonių, neabejingų jo nešamai kilniai misijai, pagalba. Tapti šio projekto dalimi ir taip įnešti indėlį į tautos istorinės patirties puoselėjimą gali kiekvienas.

Tinklalapyje www.aukok.lt prie projekto galima prisidėti finansiškai. Taip pat unikalu.lt kviečiame susipažinti ir įsigyti dar šiemet pasirodžiusią originalią „Misija Sibiras“ atributika. Visos surinktos lėšos bus skirtos kitų metų ekspedicijos organizavimui.

Nuo projekto vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė dvylika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių iki 100 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.

Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ komanda, tel. +370 639 41183, el. p.: jauniems@jauniems.lt, www.jauniems.lt, www.misijasibiras.lt

Nuotraukoje: „Misija Sibiras“ dalyviai prie lietuvių tremtinių kapinių Kulimesove

Tremtis , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra