Misija – pasakyti tiesą ateinančioms kartoms

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

„Žmonės žino ne visą tiesą apie Afganistano karą. Kovoja valstybės – žūsta žmonės. Tie, kurie savo krauju rašė istoriją, lieka užmiršti“, – sakė žurnalistas Mindaugas Milinis, 2010 m. kovo 5-ąją, pristatęs knygą „Afganistano kariai. Atsiminimai po trisdešimties metų“.
 
M. Milinis aprašė 27 istorijas, autentiškus to meto Afganistano karių ir jų motinų liudijimus. Knygos autoriui buvo įdomus tų žmonių požiūris, mintys ir ką jie jautė tame kare. Nuostabą kėlė nuoširdumas ir tai, kaip ramiai ir paprastai jie kalba apie baisiausius dalykus. Kaip gyvena išlaikydami sveiką nuovoką ir net humoro jausmą.
 
M. Milinis prisiminė, kad 1988-ųjų metų rudenį ir pats su dideliu būriu jaunuolių Klaipėdos karo prievolės centre, kuriame sovietmečiu veikė jungtinis Klaipėdos ir Neringos karinis komisariatas, rengėsi tarnybai Tarybinėje armijoje. Tačiau jis įstojo į aukštąją mokyklą, ir jam pavyko išvengti „mėsmalės“, iš kurios vieni jaunuoliai grįžo sužaloti, o kiti karstuose.
 
„Man neteko atlikti vadinamosios tarybinio kario pareigos, bet žinojau, kad yra motinų, kurios iki šiol gyvena savo sūnų netektimi. Atsivėrė tuštuma, todėl savo pareigą atlikau surinkdamas prisiminimus ir sudėdamas juos į šią knygą“, – kalbėjo autorius.
 
Knygos pristatyme – diskusijoje dalyvavę Afganistano karo veteranų sąjungos „Miražas“ nariai lakoniškai pasidalino savo mintimis.
 
„Neteisingai suprantamas tas karas iki šiol, nesigilinama į istoriją. Mes tik atlikome kario pareigą, mes kariavome vieni už kitus, už savo būrį. Internacionalinė pareiga buvo reikalinga tik kabinetiniams karininkams. Savanoriškumas ir idealizmas prapuldavo jau per pirmąją operaciją“, – sakė Afganistano karo veteranas Zigmas Stankus.
 
„Šią knygą gali skaityti arba ne. Bet kai perskaičiau atsiliepimus internete, kur buvo spausdinamos knygos ištraukos, paklaikau nuo komentarų. Kibernetinis jaunimas nesuprato, kodėl mes buvome tame kare. Todėl galvoju, kad pasakyti tiesą ir yra šios knygos misija“, – sakė Z. Stankaus bendražygis Gintaras Vaičekauskas.
 
www.ve.lt
 

Nuotraukoje: M. Milinis aprašė 27 istorijas, autentiškus to meto Afganistano karių ir jų motinų liudijimus

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra