Mirė Serbijos stačiatikių bažnyčios vadovas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Belgrado ligoninėje eidamas 96-uosius metus mirė Serbijos stačiatikių bažnyčios vadovas patriarchas Pavelas, pranešė agentūra „Tanjug“.

Patriarchas Pavelas (Goika Stoičevičius) mirė maždaug 11 val. ryto Belgrado laiku (12 val. Lietuvos laiku).

Jis buvo 44-tas Serbijos stačiatikių bažnyčios vadovas. Šias pareigas ėjo nuo 1990 metų lapkričio.

Naujas Serbijos stačiatikių bažnyčios vadovas bus išrinktas ne anksčiau kaip po 40 dienų. Iki tol bažnyčiai vadovaus metropolitas Amfilochijus.

Jo valdymas turėjo nemažą reikšmę Serbijoje, kur į mokyklų programas po daugiau kaip šešių dešimtmečių buvo sugrąžintas religijos dėstymas ir kur dauguma gyventojų, kurių iš viso yra 7 mln., yra krikščionys ortodoksai.

10-ajame dešimtmetyje Bažnyčia rėmė serbų nacionalistus Kroatijoje ir Bosnijoje, ir, kaip manoma, suteikė prieglobstį kai kuriems karo nusikaltimais įtariamiems asmenims, tarp jų – buvusiam Bosnijos serbų politiniam lyderiui Radovanui Karadžičiui, kuris iki arešto 2008-ųjų liepą 13 metų slapstėsi.

Prieš tai, kai buvo paskirtas 44-uoju Serbijos Ortodoksų Bažnyčios patriarchu, Pavlė buvo vyskupas Kosove, kuris pernai atsiskyrė nuo Serbijos ir kurį serbai laiko savo istorijos ir kultūros lopšiu.

Serbijos Ortodoksų Bažnyčia vaidino aktyvų vaidmenį Belgradui stengiantis sutrukdyti Kosovui paskelbti nepriklausomybę ir atmetė 2008-ųjų vasarį paskelbtą Prištinos nepriklausomybės deklaraciją.

Pavlė buvo laikomas nuosaikiojo Bažnyčios sparno lyderiu ir prognozuojama, kad jį pakeis koks nors griežtosios linijos šalininkas.

www.lrytas.lt

„Reuters“ nuotr.

Nuotraukoje: Patriarchas Pavelas Serbijos stačiatikių bažnyčios vadovas buvo nuo 1990 m.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra