Mirė seniausias lietuvis žurnalistas Amerikoje V. Kasniūnas (Kasnickas)

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Vytautą Kasniūną laikėme seniausiu amžiumi lietuvių žurnalistu visoje Amerikoje. Jis 2009 m. balandžio 10 d. minėjo savo garbingą 95-ąjį gimtadienį, o spalio 13 d. iškeliavo Amžinybėn.

Šis 1914 m. Joniškyje gimęs žurnalistas ir kartu visuomenės veikėjas, kuris iki 1938 m. buvo žinomas Kasnicko pavarde, periodinėje spaudoje pradėjo bendradarbiauti 1930 metais. 1937–1940 m. jis dirbo „Lietuvos aido“ korespondentu.
 
Kai šis laikraštis buvo uždarytas, 1941–1943 m. redagavo „Panevėžio apygardos balsą“. 1944 m. pasitraukęs į Vakarus, karo pabaigos sulaukė Vokietijoje ir čia gyveno keliose pabėgėlių stovyklose – Viurcburge ir Švabiškės Gmmende. Į JAV atkeliavo 1949 m. ir apsigyveno Čikagoje, o vėliau išsikėlė į netoli jos esantį kurortinį miestelį Beverly Šorsą, jau Indianos valstijoje.
 
Gyvendamas Čikagoje, nemažai rašė „Draugo“ dienraštyje, „Dirvos“ savaitraštyje. Be to, redagavo „Lietuvį žurnalistą“, bendradarbiavo SLA leidžiamoje „Tėvynėje“, vėliau tapo jos redaktoriumi. Buvo ir jėzuitų leisto katalikiško žurnalo „Laiškai lietuviams“ redkolegijos narys.
 
Vytautas daug laiko pašventė įvairioms lietuviškoms organizacijoms. Darbavosi BALF (buvo jos direktorius, vicepirmininkas), SLA – Susivienijime lietuvių Amerikoje, kuris yra seniausia ir dar tebeveikianti lietuvių organizacija Amerikoje. Jis buvo jos prezidentas ir jos leidinio „Tėvynė“ redaktorius.
 
Vytautas su žmona Ieva užaugino du sūnus – Vytautą Jaunesnįjį ir Marių.
 
Kai neseniai kalbėjomės telefonu su šiuo žurnalistikos veteranu, jis daug papasakojo apie savo gyvenimą, kurio detales gerai atsiminė ir galėjo berti kaip žirnius. Norėjau, kad jis visa tai paliktų atsiminimų knygoje, nes Vytautas buvo ir yra įžvalgus stebėtojas, geras pasakotojas.
 
Gaila, kad jis nesuspėjo visa tai palikti ateinančioms kartoms ir nusinešė su savimi į Šv. Kazmiero kapines (jos įsteigtos lietuvių prieš daugiau negu 100 metų). Jis čia rado amžiną prieglobstį spalio 17 d., kai grupė mūsų tautiečių palydėjo A†A kolegą Vytautą amžino poilsio vietą, po ilgos ir brandžios žemiškos kelionės, nusitęsusios per daugelį kartų įvairiuose pasaulio kraštuose.
 
www.lrytas.lt

Autoriaus nuotr.
Nuotraukoje: V. Kasniūnas buvo aktyvus išeivijos bendruomenės narys
 

Sena VorutaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra