Mirė Nepriklausomybės Akto signataras, VI ir VII Seimų narys Romualdas Ozolas

Autorius: Data: 2015-04-07 , 05:35 Spausdinti

Mirė Nepriklausomybės Akto signataras, VI ir VII Seimų narys Romualdas Ozolas

Romualdas Ozolas. 1939–2015

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė Lietuvos Respublikos Seimo ir savo vardu reiškia nuoširdžią užuojautą dėl Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Romualdo Ozolo mirties.

„Lietuva neteko iškilaus, garbingo, visa širdimi jai tarnavusio žmogaus. Būdamas aktyvus politinis bei visuomenės veikėjas, Romualdas Ozolas pirmaisiais atkurtos Lietuvos nepriklausomybės metais kartu su bendražygiais kūrė mūsų valstybę. Jo kaip filosofo, pedagogo, redaktoriaus veikla klojo mūsų valstybės ir tautos vertybinį pagrindą. O svarios publikacijos geopolitikos, valstybės, tautų ir tautinių mažumų, kultūros temomis nepraranda aktualumo ir šiandien. Jo indėlis liks reikšmingas ir nemarus palikimas ateities kartoms“, – teigia Seimo vadovė.

Romualdas Ozolas buvo viena ryškiausių Lietuvos Atgimimo istorijos asmenybių. Jis veikė kaip Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, Sąjūdžio Seimo tarybos vicepirmininkas, Aukščiausiosios tarybos deputatas, pirmosios atkurtos nepriklausomos Lietuvos Vyriausybės premjero pavaduotojas. Politikas vadovavo vienai pirmųjų Lietuvos politinių partijų, Lietuvos centro sąjungai. Seime jis dirbo dvi kadencijas iš eilės – nuo 1992 iki 2000 metų.

Romualdas Ozolas apdovanotas DLK Gedimino 2 laipsnio ordinu bei Lietuvos nepriklausomybės medaliu, taip pat buvo pirmasis Stasio Šalkauskio premijos laureatas.

Velionio šeimai, artimiesiems, draugams ir bendražygiams skaudžią netekties valandą Parlamento vadovė linki dvasios stiprybės.

 

Seimo Pirmininko sekretoriatas

In memoriam ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra