Mirė kunigas Kazimieras Valeikis MIC

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos Marijonų provinciolas praneša, kad šeštadienį, 2010 m. liepos 31 d., eidamas devyniasdešimt trečiuosius gyvenimo metus, Marijampolėje mirė kun. Kazimieras Valeikis, MIC.

Jis buvo gimęs 1917 m. Inkilų kaime, Liduokių parapijoje, Ukmergės apskrityje, ūkininkų šeimoje. 1931 m. įstojo į Ukmergės gimnaziją, o 1934 m., broliams išėjus į karinę tarnybą, dirbo ūkio darbus, mokėsi siūti, dirbo Ukmergės spaustuvėje. 1938 m. įstojo į Marijonų noviciatą, 1939 m. davė pirmuosius, o 1942 – amžinuosius įžadus. Nuo 1938 m. iki Lietuvos okupacijos 1940 metais Kazimieras Valeikis dirbo Marijonų vienuolynuose prie knygų leidybos ir patarnaudavo liturgijoje, vėliau įvairius sunkius darbus. 1945 m. įstojo į Kauno kunigų seminariją. 1948 m. sovietams beveik tris kartus sumažinus klierikų skaičių, buvo priverstas išeiti, dirbo Vilniaus bažnyčiose zakristijonu, vargonininku, studijavo teologiją neakivaizdžiai. 1955 m. sugrįžo į Kauno kunigų seminariją ir 1960 m. gegužės 25 d. vyskupo Julijono Steponavičiaus buvo įšventintas į kunigus.

Kunigas K. Valeikis MIC dirbo Lentvario, Vilniaus šv. Mikalojaus ir šventųjų Petro ir Povilo, Naujosios Vilnios, Švenčionių ir galiausiai Rūdiškių parapijose. Nuo 1992 m. buvo altarista Vilniaus Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijoje, o nuo 2002 m. – Marijampolės šv. Arkangelo Mykolo.
Savo ilgą ir sunkų gyvenimą kun. Kazimieras paaukojo Dievui ir jo Bažnyčiai, ištikimai vykdydamas mylimos marijonų vienuolijos Atnaujintojo priesaką. Maloningasis Viešpats atlygins jam už viso gyvenimo triūsą ir išdalintą gėrį, o Švenčiausioji Motina Marija apreikš jam savo malonės turtus. Mes gi visi, kurie sėmėmės iš jo turtingos asmenybės ir kartu darbavomės, palydime jį nuoširdžia malda, – pranešdamas apie kunigo Kazimiero Valeikio mirtį, rašo Lietuvos marijonų provinciolas kun. Vytautas Brilius MIC.

Kun. K. Valeikis MIC pašarvotas Marijampolės šventojo Arkangelo Mykolo bazilikos koplyčioje; laidojamas Marijampolėje 2010 m. rugpjūčio 2 d., pirmadienį, 12 valandą.

www.bernardinai.lt
 
Nuotraukoje: Bažnyčios durys į šviesą

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra