Mirė Kovo 11-osios akto signataras Bronislovas Lubys

Autorius: Data: 2011-10-24 , 15:51 Spausdinti

2011 m. spalio 23 d., sekmadienį, Druskininkuose mirė Lietuvos verslininkas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) vadovas, Lietuvos nepriklausomybės akto signataras Bronislovas Lubys.

Pranešama, kad 73-ejų verslininkas mirė važiuodamas dviračiu. Prie dviračio sukniubęs B. Lubys rastas sekmadienio popietę apie 17 val.. Manoma, kad sustojo jo širdis.

Užuojautą dėl B. Lubio mirties per savo atstovus pareiškė Seimo pirmininkė Irena Degutienė, premjeras Andrius Kubilius ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

1938 metais gimęs B. Lubys buvo Kovo 11-osios akto signataras. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę 1992 m. jis paskirtas Lietuvos Respublikos Ministru Pirmininku. B. Lubys taip pat buvo vieno iš didžiausių Lietuvoje koncerno „Achemos grupė“ vadovas ir pagrindinis akcininkas, vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų.

B. Lubys buvo chemijos mokslų daktaras, docentas, 47 išradimų bei daugelio mokslinių ir publicistinių straipsnių autorius, nusipelnęs inžinierius, respublikinės mokslo ir technikos premijos laureatas.

Už nuopelnus Lietuvai B. Lubys apdovanotas Nepriklausomybės medaliu (2000 m.), Lenkijos Respublikos Komandoro laipsnio ordinu (2001 m.). 2002 m. jam paskirta tarptautinė Petro Didžiojo vardo premija.

Atsisveikinti su Velioniu galima pirmadienį, spalio 24 d. nuo 18 iki 22 val. ir antradienį, spalio 25-ąją, nuo 11 iki 21 val.

B. Lubys bus palaidotas šeimos kape Plungėje, iš kurios yra kilęs.

Laidotuvės vyks trečiadienį, spalio 26 d. 16 val.

B. Lubys perrinktas Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu (2009 m. spalio 16 d.)

Vaizdo medžiaga: http://punskas.pl/?p=8751

Nuotraukoje: B. Lubys

www.punskas.pl

In memoriam , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra