Mirė Helsinkio grupės Lietuvoje steigėjas Viktoras Petkus

Autorius: Data: 2012-05-02 , 11:22 Spausdinti

2012 m. gegužės 1 d. mirė Lietuvoje gyvenantis Helsinkio grupės steigėjas Viktoras Petkus. Kai jis pasirašė Lietuvos Helsinkio grupės steigimo dokumentus, jam buvo 46 metai, ir už politinę veiklą jis jau buvo kalėjęs du kartus.

Už ypatingus nuopelnus V. Petkus pagerbtas aukščiausiais Lietuvos valstybės apdovanojimais, tarptautinė bendruomenė jam suteikė „pasaulio žmogaus“ bei „XX amžiaus žmogaus“ titulą.

„Tai įrodo, kad jo kilnių darbų pėdsakai peržengia vienos valstybės ribas ir yra brangūs visai Europai. Gyvas Viktoro Petkaus atminimas lietuviams ir visoms laisve tikinčioms tautoms neleis niekada užmiršti, kokiais idealais privalo sekti žmogus“, – rašoma užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio užuojautos laiške.

Pernai lapkričio mėnesį minint Tolerancijos dieną, už ilgametę rezistencinę veiklą, nuopelnus atkuriant Lietuvos nepriklausomybę, puoselėjant demokratines vertybes ir ginant žmogaus teises Viktoras Petkus buvo apdovanotas Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“.

Ilgametis kovotojas už nepriklausomybę V.Petkus kartu su bendraminčiais 1977 metų rugpjūčio 20 dieną įkūrė Estijos, Latvijos ir Lietuvos tautinių judėjimų komitetą, kurio tikslas buvo taikus Baltijos valstybių nepriklausomybės atgavimas. Jis buvo vienas iš Lietuvos Helsinkio grupės steigėjų, Sovietų Sąjungos okupacijos metais kelis dešimtmečius kalėjo Sibiro lageriuose.V. Petkus 1994 metais apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi, 1999 metais – Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžiumi, 2000 metais – Lietuvos nepriklausomybės medaliu.

Dainiaus Sinkevičiaus nuotr.

www.delfi.lt

Daugiau informacijos:

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/atiduodama-pagarba-zmogaus-teisu-gynejui-vpetkui.d?id=58635479

Nuotraukoje: V. Petkus 

In memoriam , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra