Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu LRT radijui

Autorius: Data: 2013-01-29 , 14:31 Spausdinti

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius antradienį, 2013 m. sausio 29 d., interviu LRT radijui kalba apie galimybę 2015 metais įsivesti eurą, šilumos kainas ir planuojamus pertvarkymus, artimiausius pokyčius mokesčių sistemoje, taip pat apie Latvijos bei Estijos poziciją Visagino atominės elektrinės klausimu ir šiandien prasidedantį vizitą Briuselyje.

Kalbėdamas apie susitikimo su Lietuvos banko vadovu Vitu Vasiliausku metu pasiektą susitarimą 2015 m. Lietuvoje įsivesti eurą ir iš to kylantį poreikį mažinti infliaciją, Ministras Pirmininkas A. Butkevičius pabrėžia, kad nebus imamasi jokių dirbtinių priemonių, kad atitiktume Mastrichto kriterijus.

Komentuodamas galimybes mažinti šildymo kainas premjeras teigė matantis dvi kryptis: „Viena kryptis – Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija turi dar kartą peržiūrėti metodiką, kuri reguliuoja kainų nustatymą šilumos energijos gamintojams ir tiekėjams, bet čia aš matau labai nedidelius rezervus <…>.  Taip pat kuo greičiau turi būti įgyvendinta gyvenamųjų namų renovacija. Antra kryptis –pertvarkyti šilumos ūkio gamybą“. Premjeras teigia, kad šilumos ūkio pertvarką bus siekiama įgyvendinti panaudojant Europos Sąjungos (ES) lėšas, bet ieškoma ir kitų rezervų, kad jau šiais metais būtų galima pamatyti pokyčius. „Šilumos energetikos pertvarka turi būti vykdoma dvejus metus, kad butų galima pasiekti tam tikrų pozityvų rezultatų mažinant šilumos kainas“, – pabrėžia A. Butkevičius.

Baigdamas pokalbį Vyriausybės vadovas kalbėjo apie šiandien prasidedantį darbo vizitą į Briuselį ir sako, kad jo metu bus pristatyti Vyriausybės programos prioritetai, aptarti energetikos sektoriaus klausimai – SGD terminalas, Ignalinos atominės elektrinės uždarymas, taip pat bus kalbama apie Lietuvos prioritetus pirmininkaujant ES Tarybai bei pasiruošimą euro įsivedimui.

lrv.lt inform.

lrv.lt nuotr.

Vyriausybė , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra