Ministrė ir kariuomenės vadas susitiko su pirmojo vizito į Lietuvą atvykusiu Estijos kariuomenės vadu

Autorius: Data: 2012-03-14 , 11:07 Spausdinti

2012 m. kovo 13 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius susitiko su Estijos kariuomenės vadu brigados generolu Riho Terrusu, į Lietuvą atvykusiu su pirmuoju pažintiniu darbo vizitu.

Su Estijos vadu ministrė ir Lietuvos kariuomenės vadas aptarė Baltijos šalių karinį bendradarbiavimą, išskirdami jį kaip labai sėkmingą ir pabrėžė, kad būtina jį toliau aktyvinti, ieškoti naujų bendradarbiavimo iniciatyvų, siekti bendrų įsigijimų. Taip pat kalbėjo apie būtinybę derinti Baltijos gynybos planavimo procesus, koordinuoti gynybos planus.

Kalbėdami apie išmaniąją gynybą tiek ministrė, tiek Estijos kariuomenės vadas NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse išskyrė kaip puikų išmaniosios gynybos pavyzdį ir dar kartą pasidžiaugė, kad Baltijos šalims pavyko pasiekti ilgalaikio jos statuso.

Susitikime taip pat aptartas gynybos finansavimo klausimas, kalbėta apie karines reformas, tarptautinę operaciją Afganistane, savo šalių visuomenių nuomonę dėl dalyvavimo šioje tarptautinėje misijoje.

Antrąją vizito dieną Estijos kariuomenės vadas lankysis Seimo Nacionalinio Saugumo ir Gynybos komitete, taip pat numatytas apsilankymas Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės centre Karmėlavoje, Motorizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ Rukloje.

Lietuvos ir Estijos bendradarbiavimas gynybos srityje vyksta pagal kasmet pasirašomą trišalį Estijos, Latvijos ir Lietuvos karinio-politinio bendradarbiavimo planą ir dvišalį Estijos ir Lietuvos karinio bendradarbiavimo planą. Lietuvos ir Estijos kariai dalyvauja ilgalaikiuose bendruose projektuose: BALTRON – bendra Baltijos karinė jūrų eskadra, kurios paskirtis – vykdyti nesprogusios amunicijos nukenksminimo operacijas Baltijos jūroje ir dalyvauti taikos operacijose, BALTNET – Baltijos valstybių oro erdvės stebėjimo sistema (2004 m. įtraukta į NATO integruotą išplėstinę oro gynybos sistemą) ir BALDEFCOL – Baltijos gynybos koledžas Tartu, Estijoje, kur pagal NATO standartus rengiami Baltijos valstybių, šalių sąjungininkių ir partnerių karininkai.

PASTABA: Trečiadienį, kovo 14 d. 13.40 val., Vytauto Didžiojo karo muziejaus kiemelyje Kaune Estijos ir Lietuvos kariuomenių vadai, pagerbdami žuvusiuosius už Lietuvos laisvę, padės gėlių prie Nežinomo kareivio kapo.

Daugiau informacijos: Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Skomantas Povilionis, tel. 8 5 2785091, mob. tel. 8 682 25359, skomantas.povilionis@mil.lt

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Lietuva - Estija , , , , , , , , , , , ,



Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra