Ministras su Latvijos lietuviais apsvarstė „Globalios Lietuvos“ strategiją

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis 2010 m. rugpjūčio 27 dieną Lietuvos ambasadoje Latvijoje su Latvijos lietuvių organizacijų vadovais svarstė Užsienio reikalų ministerijos (URM) parengtą „Globalios Lietuvos“ kūrimo strategijos projektą.
 
Ministras pažymėjo, kad ši strategija turi būti ne URM, o visų lietuviais save laikančių ir lietuvių diasporos konsolidavimo idėjai pritariančių bendras kūrinys ir nuosavybė.
 
Patvirtinta strategija, anot jo, būtų reikšmingu įrankiu apjungiančiu visų atsakingų institucijų pastangas ir įtvirtintų valstybės politiką puoselėjant lietuvių kalbą ir tapatybę, stiprinant tautos ryšius bei įtraukiant daugiau lietuviais save laikančių žmonių į įvairias valstybės gyvenimo sritis.
 
Latvijos lietuviai pritarė šiai strategijai, tačiau akcentavo materialinę paramą užsienio lietuvių organizacijų vykdomam lietuvybės puoselėjimui ir rengiamiems projektams, išreiškė viltį, kad tai bus realiai veikianti programa, o ne dar vienas „popierinis“ dokumentas.
 
A. Ažubalis įteikė mokymo priemonių rinkinius lituanistinėms Daugpilio, Jelgavos ir Liepojos mokykloms, o Rygos lietuvių vidurinei mokyklos pirmaklasiams – pirmokų pasus, saugaus vaikų elgesio gatvėje leidinius ir atšvaistus.
 
www.urm.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra