Ministras Pirmininkas susitiko su Baltarusijoje gyvenančiais lietuviais

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, lankydamasis Baltarusijoje, viešėjo Pelesos lietuvių bendruomenėje. Baltarusijos Respublikoje šiuo metu gyvena apie 18 tūkstančių lietuvių.

Gyvosios Lietuvos simbolis Baltarusijoje – Pelesos privati bendrojo lavinimo vidurinė mokykla lietuvių mokomąja kalba, išlaikoma Lietuvos valstybės. Joje šiuo metu mokosi 80 mokinių. Pelesos lietuvių parapija įsteigta dar 1925 metais Palaimintojo arkivyskupo Jurgio Matulaičio. Pelesos lietuvių mokykloje, susitikęs su Baltarusijos lietuvių bendruomenių atstovais iš Pelesos, Minsko, Gervėčių ir Gardino, Ministras Pirmininkas A. Kubilius dėkojo jiems, kad, nepaisant istorijos permainų, atsirandančių ir dingstančių sienų, jie išsaugojo tai, kas labai svarbu – lietuvybę, kalbą, kultūrą ir papročius.

„Tai svarbu jums, gyvenantiems ne Lietuvoje, tai labai svarbu ir mums, gyvenantiems kitoje pusėje – tikiu – laikinų sienų“, – sakė Premjeras A. Kubilius.
 
Dėkodami Ministrui Pirmininkui už Lietuvos dėmesį ir rūpestį jais, Baltarusijos lietuviai pažymėjo ir Baltarusijos vietos valdžios palankumą jų ryšiams su Lietuva.
Tautinėmis dainomis pelesiškių išlydėtas Ministras Pirmininkas vyksta į Gardiną, kur susitiks su Baltarusijos Premjeru Sergejumi Sidorskiu. Susitikimo metu numatytas Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos sienos režimo sutarties parafavimas.

Nuotraukoje: Premjeras A. Kubilius

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra