Ministras Pirmininkas sakė kalbą komunizmo žlugimo 20-ųjų metinių iškilmingame minėjime

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius dalyvavo komunizmo žlugimo 20-ųjų metinių minėjime ir Krokuvos Vavelio pilies kieme kartu su buvusiu Lenkijos prezidentu Lechu Valensa, „Solidarumo“ simboliu, buvusiu Čekijos Prezidentu Vaclovu Havelu, taip pat su Lenkijos, Čekijos, Vokietijos, Vengrijos, Rumunijos, Ukrainos Premjerais kreipėsi į iškilmių svečius, prisimindamas nepriklausomybės kelią.
 
Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus kalba:
 
Didelė garbė būti čia šiandien ir kartu su Jumis švęsti bendrą mūsų pasiekimą – komunizmo žlugimą ir laisvės triumfą. Tai mūsų pergalės diena. Prieš dvidešimt metų įvyko pirmieji laisvi rinkimai sovietų bloke – buvo suformuota pirmoji nekomunistinė visame sovietų bloke Tadeušo Mazoveckio Vyriausybė. Varšuvos bloko siena įtrūko, o vos po penkių mėnesiu griuvo ir Berlyno siena.
„Solidarumas“ Lenkijoje, Sąjūdis Lietuvoje, kiti kylantys nacionaliniai judėjimai Varšuvos bloko valstybėse ir Sovietų Sąjungoje tapo įvykių grandine, kuri padėjo mums nusimesti grandines. Baltijos kelio grandinė iš pusantro milijono žmonių, susikabinusių rankomis nuo Vilniaus iki Talino, labai aiškiai pademonstravo, kad jokios kliūtys nesustabdys mūsų kelio į nepriklausomybę.
Mūsų laisvės judėjimą Vidurio ir Rytų Europoje vienijo bendri tikslai, bendros vertybės, bendra drąsa. Drąsos mums įkvėpė popiežius Jonas Paulius II, kuris ištarė „nebijokite“, ir įsitikinimas, kad tiesa – mūsų pusėje ir kad nesame vieni. Todėl mes nebijojome. Mes visi įrodėme, kad ne tankų divizijos nugali blogio imperiją, pastatytą ant melo ir priespaudos. Nugali vertybės ir solidarus jų gynimas. Nepamirškime to, tęskime tai. Tęskime tai perduodami mūsų vertybes ir mūsų solidarumą kaimynams, ypač Rytuose. Ir nebijokime vėl skelbti savo vertybes.
 
2009-06-04

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra