Ministras Pirmininkas A. Kubilius: Afganistanui galėtų būti naudinga Lietuvos patirtis atkuriant valstybę

Autorius: Data: 2011-07-04 , 09:31 Spausdinti

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ir jo vadovaujama delegacija sekmadienį (2011 07 03) susitikime su Afganistano Islamo Respublikos prezidentu Hamidu Karzajumi (Hamid Karzai) teigė, kad Lietuvos patirtis kuriant valstybę galėtų būti naudinga Afganistanui.

Lietuva – laisvės kovotojų šalis, kurioje prieš 20 metų nebuvo žinomi tokie dalykai kaip žmogaus teisės ir demokratija. Lietuva turi patirties kurti valstybę nuo nulio, todėl ši patirtis Afganistanui galėtų būti naudinga“, – susitikime kalbėjo premjeras.

Kartu su šios šalies prezidentu H. Karzajumi vyriausybės vadovas aptarė saugumo ir demokratijos situaciją Afganistane. H. Karzajus padėkojo už Lietuvos indėlį atkuriant Goro provinciją, kurios atkūrimui nuo 2005 m. vadovauja Lietuvos provincijos atkūrimo grupė (PAG).

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė teigė, jog laukiama Afganistano prezidento sprendimo dėl atsakomybės už saugumą Goro provincijoje perdavimo afganams.

Goro provincija turėtų būti įtraukta į provincijų, kuriose galima perduoti atsakomybę, sąrašą“, – sakė ministrė. Tam neprieštaravo ir Afganistano vadovas H. Karzajus.

Pasak R. Juknevičienės, Lietuva Goro provincijoje nemažai nuveikė, tikimės dar daugiau nuveikti po atsakomybės perdavimo.

Susitikime taip pat buvo pabrėžta, jog Goro provincijai reikia didesnio dėmesio iš Afganistano sostinės Kabulo. Premjero A. Kubiliaus teigimu, provincijoms, kuriose vyrauja taika, neturėtų būti skiriamas mažesnis finansavimas nei toms, kuriose vyksta koviniai veiksmai.

Afganistane iš viso tarnauja apie 220 Lietuvos karių ir 4 civiliai, 4 teisėsaugos atstovai. Be lietuvių PAG‘e dislokuotos ir 4 užsienio valstybių karinės pajėgos iš Danijos, Ukrainos, Gruzijos bei JAV. PAG stovykloje veikia Japonijos ir JAV civilių ofisai.

Lietuva planuoja vadovauti PAG Goro provincijoje iki 2013 metų vidurio.

2010 m. lapkritį vykusiame NATO viršūnių susitikime Lisabonoje nuspręsta iki 2014 m. pabaigos palaipsniui perduoti atsakomybę už saugumą šalyje Afganistano saugumo pajėgoms (ANSF). Tranzicija nereikš NATO pasitraukimo iš Afganistano, tačiau jos procese bus siekiama, kad NATO perduotų visas kovines operacijas Afganistano saugumo pajėgoms, o patį svarbiausią dėmesį skirtų Afganistano saugumo pajėgų mokymui.

P. Babilo ir kt. autorių nuotr.

www.kam.lt 

Kariuomenė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra