Ministras pasveikino tarptautinio konkurso „Aliante 2013“ laureatus ir finalininkus

Autorius: Data: 2013-09-12 , 13:22 Spausdinti

2013 m. rugsėjo 11 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasveikino tarptautinio konkurso „Aliante 2013“ nugalėtojus ir finalininkus. Konkurso finalas vyko šių metų birželio-liepos mėnesiais Švedijoje, seniausioje pasaulyje Kalbergo karo akademijoje. Net dvi Lietuvos mokinių komandos užėmė prizines vietas: Saulės Ratkutės ir Roko Lazdausko komanda iškovojo antrąją vietą, o Žygimanto Merčaičio ir Roko Jašinskio – trečiąją. Garbingą šeštąją vietą užėmė Gabija Vyšniauskaitė ir Greta Majauskaitė.

„Džiaugiamės jūsų puikiomis žiniomis apie NATO, tarptautinę ir nacionalinę saugumo ir gynybos politiką. Nuoširdžiai linkiu sėkmės priimant naujus iššūkius ir pasitikėjimo savo jėgomis“, – susitikimo metu sakė ministras J. Olekas.

Dėl pagrindinio prizo šiemet varžėsi moksleiviai iš dešimties valstybių: Lietuvos, Gruzijos, Lenkijos, Slovakijos, Latvijos, Kroatijos, Čekijos, Juodkalnijos, Makedonijos bei Turkijos.

Krašto apsaugos ministerija skatina jaunimą domėtis Lietuvos valstybės gynimo ir nacionalinio bei tarptautinio saugumo klausimais, ugdyti pilietiškumą, patriotiškumą ir atsakingumą, stiprinti moralines ir dorovines, fizines ir intelektines savybes.

„Aliante“ – nuo 2001 metų kasmet vykstantis tarptautinis projektas, skirtas NATO valstybių narių ir šalių partnerių mokyklų aukštesniųjų klasių mokiniams. Konkurso metu mokiniai tarpusavyje varžosi įvairaus pobūdžio užduotyse, kurių metu yra tikrinamos žinios apie NATO, tarptautinio ir nacionalinio saugumo ir gynybos politiką, istoriją, geografiją ir politologiją. Moksleiviai taip pat įvertina savo jėgas atlikdami taktines skirtingų NATO valstybių karinių pajėgų parengtas užduotis.

Ievos Budzeikaitės nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra