Ministras palydėjo sportininkus į II jaunimo vasaros olimpines žaidynes

Autorius: Data: 2014-08-01 , 13:17 Spausdinti

Liepos 31 d. švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis dalyvavo LTOK (Lietuvos Tautinis Olimpinis Komitetas) surengtose Lietuvos rinktinės palydose į II jaunimo vasaros olimpines žaidynes, kur, kartu su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene, vidaus reikalų ministru Dailiu Alfonsu Barakausku ir kadenciją baigusiu prezidentu Valdu Adamkumi, sveikino ir sėkmės linkėjo jauniesiems Lietuvos sportininkams.

„Mūsų šalies mokiniai ir studentai turi ką parodyti Lietuvai ir visam pasauliui: kasmet skina laurus įvairių dalykų tarptautinėse olimpiadose, menų konkursuose ir sporto varžybose. Didžiuojuosi jumis jau dabar, dar tik išlydėdamas į olimpiadą, ir linkiu parsivežti kuo ryškiau į olimpinę Lietuvos istoriją įspaustą savo vardą“, – sportininkams linkėjo ministras.

II jaunimo vasaros olimpinės žaidynės vyks rugpjūčio 16–28 dienomis Nandzinge (Kinija). Žaidynių programoje – 28 sporto šakos, 222 rungtys, dalyvaus 3808 sportininkai.

Lietuvai devynių sporto šakų varžybose atstovaus 21 sportininkas: Vadim Korobov (baidarių-kanojų irklavimas), Ernesta Strainytė ir Ema Manikaitė (dviračių sportas), Andrius Lapatiukas ir Sonata Petrikaitė (irklavimas), Kristupas Žemaitis, Jonas Lekšas, Justas Vazalis ir Martynas Sajus (krepšinis), Benediktas Mickus, Tomas Vasiliauskas ir Karolis Maisuradzė (lengvoji atletika), Edvinas Vaškelis ir Matas Navickas (paplūdimio tinklinis), Rūta Meilutytė, Ugnė Mažutaitytė, Povilas Strazdas ir Paulius Grigaliūnas (plaukimas), Aurelija Tamašauskaitė ir Dovydas Vaivada (šiuolaikinė penkiakovė), Akvilė Paražinskaitė (tenisas).

Pirmose jaunimo vasaros olimpinėse žaidynėse (2010 m.) Lietuvai atstovavo 24 sportininkai dešimtyje sporto šakų. Žaidynių metu penki šalies atstovai iškovojo medalius, kurių trys buvo aukso: Rolandas Maščinskas – irklavimas, Evaldas Petrauskas ir Ričardas Kuncaitis – boksas.  Bronzą iškovojo Laura Naginskaitė (dziudo) ir Lukas Kontrimavičius (penkiakovė).

Tai geriausias Lietuvos pasirodymas, lyginant ir su suaugusiųjų olimpinėmis žaidynėmis. Galutinėje įskaitoje Lietuva liko 19 vietoje tarp 205 šalių.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius

Sportas , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra