Ministras Juozas Olekas susitiko su JAV gynybos sekretoriumi Chucku Hageliu

Autorius: Data: 2013-10-29 , 08:35 Spausdinti

Penktadienį, 2013 m. spalio 25 d., Jungtinėse Amerikos Valstijose su oficialiu vizitu viešintis krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Pentagone susitiko su JAV gynybos sekretoriumi Chucku Hageliu (Chuck Hagel). Susitikimo metu buvo aptartas dalyvavimas tarptautinėse operacijose ir pratybose, karinis-techninis bendradarbiavimas, gynybos išlaidos.

Ministras J. Olekas susitikime pabrėžė, kad JAV yra pagrindinis Lietuvos partneris dalyvaujant tarptautinėse operacijose. Kalbėdami apie tarptautinio saugumo klausimus, J. Olekas informavo JAV gynybos sekretorių, kad Lietuvos Seimas yra davęs mandatą Lietuvai toliau tęsti dalyvavimą tarptautinėje misijoje Afganistane po 2014 metų. JAV gynybos sekretorius C. Hagelis padėkojo ministrui J. Olekui už Lietuvos paramą sprendžiant NATO ateities klausimus, žymų indėlį tarptautinėje misijoje Afganistane. JAV gynybos sekretorius pasveikino Lietuvą neseniai tapus nenuolatine Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nare ir pabrėžė, kad šis statusas turėtų dar labiau sustiprinti Lietuvos pozicijas tarptautinėje arenoje.

JAV gynybos sekretorius taip pat pasidžiaugė, kad Lietuvai pavyko sustabdyti neigiamas gynybos biudžeto tendencijas ir paragino toliau siekti gynybos finansavimo didėjimo iki 2 proc. nuo BVP.

Krašto apsaugos ministras JAV gynybos sekretoriui pristatė Lietuvos dalyvavimo tarptautinėse misijose ir operacijose planus bei aktyvėjantį Baltijos ir Šiaurės valstybių bendradarbiavimą. Ministras J. Olekas, kalbėdamas apie NATO greitojo reagavimo pajėgų (NRF) pratybas, pasiūlė JAV didesnį įsitraukimą į pratybas Baltijos-Šiaurės šalių regione.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarti Rytų partnerysčių bei energetinio saugumo klausimai. Ministras J. Olekas taip pat pakvietė JAV aktyviau naudotis tranzito iš Afganistano galimybėmis per Lietuvą.

J. Olekas taip pat informavo C. Hagelį, kad Lietuva 2014 metais minės šalies 10-ąsias narystės NATO ir oro policijos misijos metines. „Džiaugiuosi, kad šios Lietuvai svarbios datos metu JAV kariai saugos Baltijos valstybių oro erdvę. Mes esame labai dėkingi už jūsų nuolatinę paramą ir aktyvų dalyvavimą oro policijos misijoje. Tikiuosi, kad ši misija ir toliau vyks Šiauliuose bei bus kolektyvinio mąstymo, veikimo ir sumanios gynybos pavyzdys“, – sakė ministras.

Ta pačią dieną ministras J. Olekas taip pat dalyvavo Strateginių ir tarptautinių studijų centre (angl. Center for Strategic and International Studies, CSIS) vykusiose diskusijose, skirtose aptarti Baltijos šalių saugumo perspektyvas, regioninį Baltijos-Šiaurės šalių bendradarbiavimą ir kitus aktualius saugumo ir gynybos klausimus. Susitikime dalyvavo tyrimų organizacijų (angl. think thank) atstovai, taip pat NATO ir Europos Sąjungos valstybių ambasadoriai.

Spalio 26-ąją ministras J. Olekas susitiko su JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadu generolu majoru Wesley E. Craigu (Wesley E. Craig), su kuriuo aptarė Lietuvos kariuomenės ir gvardijos artėjančio bendradarbiavimo 20-mečio bei kitus su gynybos sritimi susijusius klausimus.

Viešnagės metu ministras taip pat susitiko su JAV Lietuvių bendruomene.

Iš vizito Jungtinėse Amerikos Valstijose krašto apsaugos ministras Juozas Olekas planuoja grįžti spalio 29 dieną.

Krašto apsaugos ministro patarėjas viešiesiems ryšiams Vaidotas Linkus, tel. 8 5 273 5520, mob. 8 620 81779, el. paštas: vaidotas.linkus@kam.lt

JAV Gynybos departamento nuotr.

www.kam.lt

Ministras Juozas Olekas su JAV Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos vadu aptarė karinio bendradarbiavimo klausimus

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/ministras_juozas_olekas_susitiko_su_jav_pensilvanijos_nacionalines_gvardijos_vadu.html

Lietuva - JAV , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra