Ministras Juozas Olekas: „Stiprinamas Baltijos šalių ir Lenkijos regioninis bendradarbiavimas“

Autorius: Data: 2013-11-26 , 11:51 Spausdinti

2013 m. lapkričio 25 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Varšuvoje (Lenkija) susitikęs su Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos ministrais aptarė regioninio bendradarbiavimo klausimus.

„Stiprindami regioninį bendradarbiavimą bei išlaikydami tvirtus trijų Baltijos ir Šiaurės šalių ryšius, mes vystome stipresnį bendradarbiavimą su Lenkija. Šį rudenį vykusios tarptautinės NATO greitojo reagavimo pajėgų pratybos „Tvirtas džiazas 2013“ buvo puikus glaudaus mūsų bendradarbiavimo pavyzdys. Siekiame, kad tokio tipo pratybos būtų reguliarios ir panašaus dydžio“, – susitikimo metu sakė ministras J. Olekas.

Gynybos ministrai sutarė dėl sąveikių pajėgų iniciatyvos (angl. Connected Forces Initiative, CFI) įgyvendinimo, kuris remtųsi ambicingomis pratybų programomis ir siekiu, kad didelio masto pratybos vyktų bent kartą per metus. Sąveikių pajėgų iniciatyva siekiama išlaikyti NATO šalių pajėgų gebėjimus veikti kartu mažėjant operacijos Afganistane tempui.

Ministrai taip pat aptarė NATO vaidmenį susiduriant su naujais energetinio ir kibernetinio saugumo iššūkiais, diskutavo apie NATO plėtros perspektyvas.

Susitikimo metu taip pat pasikeista nuomonėmis dėl pasirengimo gruodžio mėnesį vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai, skirtai Europos gynybos klausimams. Ministrai kėlė gynybos finansavimo problemą, diskutavo apie Rytų partnerystės klausimo svarbą Europos Vadovų Tarybos metu, akcentavo glaudesnio ES ir NATO bendradarbiavimo poreikį.

Krašto apsaugos ministro patarėjas viešiesiems ryšiams Vaidotas Linkus, mob. 8 620 81779

Lenkijos gynybos ministerijos nuotr.

www.kam.lt

Lietuva - Lenkija , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra