Ministras J. Olekas Berlyno saugumo konferencijoje: „Svarbiausia Afganistane užtikrinti saugumą“

Autorius: Data: 2013-11-27 , 08:39 Spausdinti

2013 m. lapkričio 26 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Berlyno saugumo konferencijoje skaitė pranešimą „NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijai Afganistane pasibaigus: nauji iššūkiai ir galimybės“. Šiuo pranešimu ministras atidarė konferenciją.

Ministras J. Olekas savo pasisakyme pabrėžė, jog pagrindiniai iššūkiai Afganistane pasibaigus NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijai priklausys nuo saugumo situacijos šalyje.  „Tik užtikrinus saugumą Afganistane pasiekimai šioje šalyje bus ilgalaikiai. Noriu tikėti, kad taip ir bus,“ – kalbėjo ministras.

Ministras J. Olekas išskyrė pagrindinius iššūkius saugumo ir gynybos srityje, kuriuos Afganistano valdžia turi įveikti, siekdama užtikrinti saugumą šalyje. „Afganistano nacionalinio saugumo pajėgų patikimumas ir visuomenės palaikymas jų veiklai yra svarbi sąlyga plečiant saugumą Afganistane,“ – kalbėjo ministras.

Ministras J. Olekas taip pat akcentavo, kad Afganistano ateitis taip pat priklausys nuo tarptautinės pagalbos ir Afganistano vadovybės. „Mūsų bendras uždavinys – užtikrinti tolesnę paramą ir tarptautinių pastangų nuoseklumą. Mano manymu, Afganistano ir šalių donorių ir organizacijų, tokių kaip Europos Sąjunga ir NATO, suteikia gerą pagrindą bendradarbiauti Afganistane ir po 2014 metų, pasibaigus NATO operacijai,“ – sakė ministras.

Berlyno saugumo konferencija – vienas iš didžiausių renginių Europos saugumo ir gynybos tema.

Šių metų tema – „NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijai Afganistane pasibaigus–naujos sąlygos – naujos galimybės politikai, kariuomenei ir pramonei“.

Berlyno saugumo konferencijoje dalyvavo nacionalinių parlamentų ir Europos Parlamento nariai, ministerijų ir agentūrų, ginkluotųjų pajėgų ir saugumo organizacijų atstovai daugiau nei iš 50-ies šalių, taip pat karinės pramonės atstovai.

Krašto apsaugos ministro patarėjas viešiesiems ryšiams Vaidotas Linkus, mob. 8 620 81779

www.kam.lt

Nuotraukoje: J. Olekas

Lietuva - Vokietija , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra