Ministerijos premijos – už nuopelnus Lietuvos kultūrai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Paskelbti 2009 m. Kultūros ministerijos premijų laureatai. Premijos bus įteikiamos antradienį (2009-12-22) Kultūros ministerijos Baltojoje salėje.
 
Martyno Mažvydo premiją už nuopelnus Lietuvos valstybės kalbai, raštijos istorijai ir knygos menui šįmet pelnė Vilniaus universiteto bibliotekos Retų spaudinių skyriaus vyriausiasis bibliotekininkas Petras Vidas Račius.
 
Premija už bibliotekininkystės, bibliografijos, knygotyros mokslinius tyrinėjimus bei praktinę veiklą apdovanojamas Jonas Daunoravičius – Vilniaus universiteto bibliotekos Restauravimo skyriaus restauratorius knygrišys.
 
Marijampolės kultūros centro direktorė Iraida Skirpstienė apdovanota premija už aktyvią, kūrybingą veiklą kultūros centruose.
 
Tautodailininkė Odeta Bražėnienė apdovanota premija už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą.
 
Premija už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą įvertinta etnologė Nijolė Marcinkevičienė, o premiją už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą pelnė Žiūrų kaimo folkloro ansamblio vadovė Marcelė Paulauskienė.
 
Premija už muziejininkystės ir muziejų vertybių restauravimo darbus apdovanota Danutė Selčinskaja – Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Žydų gelbėjimo ir atminimo įamžinimo skyriaus vedėja.
 
Kultūros ministerijos premijomis už publicistinius kūrinius apdovanojamas rašytojas, žurnalistas Rimvydas Stankevičius, dailės kritikas Kęstutis Šapoka ir fotografijos, televizijos ir kino kritikas Skirmantas Valiulis.
 
Balio Buračo fotografijos meno premija šįmet paskirta fotomenininkui Romualdui Požerskiui.
 
Premijos už geriausiai parengtus ir vykdytus vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos projektus skiriamos Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui, dailininkei Rūtai Viktorijai Katiliūtei, Anykščių kultūros centro Troškūnų skyriaus renginių organizatorei Jolantai Pupkienei ir Gelgaudiškio kultūros centro renginių organizatorei Linai Uždravienei.
 
B. Rupeikos nuotr.
 
www.lrt.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra