Ministerijoje lankėsi Kinijos ambasadorius

Autorius: Data: 2012-03-02 , 10:35 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė 2012 m. kovo 1 d. susitikusi su Kinijos neįprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Lietuvoje Liu Zengwen pažymėjo, kad dvišalių santykių palaikymas padėtų šalims labiau suprasti viena kitą.

„Kinija šiame globaliame pasaulyje iš tikrųjų yra labai arti, kadangi mūsų rinkos susiję, jūsų žmonės dirba čia, valgome kiniečių restoranuose. Tai buvo neįsivaizduojama prieš 20 metų“, – sakė R. Juknevičienė.

Praktinis Lietuvos bendradarbiavimas su Kinija saugumo ir gynybos srityje nėra itin aktyvus. 2005 m. Pekine lankėsi tuometinio Krašto apsaugos ministro Lino Linkevičiaus vadovaujama delegacija, keli Lietuvos kariuomenės atstovai yra dalyvavę mokymo programose Kinijos karinio mokymo institucijose.

Vilniuje reziduoja Kinijos gynybos atašė ir pavaduotojas, kurie reguliariai dalyvauja Lietuvoje vykstančiuose kariniuose renginiuose. Praėjusių metų rudenį Vilniuje dvišalių konsultacijų buvo atvykusi aukšto lygio Kinijos gynybos ministerijos delegacija, vizito metu buvo derinamas dvišalis susitarimas dėl bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje, kalbėta apie kariuomenės vystymo planus abiejose šalyse.

Kinijos karinėse pajėgose šiuo metu tarnauja apie 2,3 mln. karių (didžiausia pasaulyje), jos metinis gynybos biudžetas apie 100 mlrd. JAV dolerių (antras po JAV). Kinija yra nuolatinė JT Saugumo Tarybos narė. Šalis vis aktyviau įsijungia į tarptautines taikos palaikymo operacijas, Kinijos indėlis į JT operacijas yra vienas iš didžiausių.

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra