Ministerijoje lankėsi Italijos nacionalinis ginkluotės direktorius

Autorius: Data: 2012-09-28 , 13:12 Spausdinti

Ketvirtadienį, 2012 m. rugsėjo 27 d., Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi Italijos nacionalinis ginkluotės direktorius generolas leitenantas Claudio Debertolis, atvykęs į Lietuvą susipažinti su Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomene, aptarti konkrečių dvišalio bendradarbiavimo projektų perspektyvas, supažindinti su esamomis ginkluotės programomis ir vykdomais įsigijimų projektais.

Su svečiu susitiko krašto apsaugos viceministras resursams, finansams, įsigijimams ir infrastruktūrai Mykolas Juozapavičius ir Krašto apsaugos ministerijos pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius pulkininkas Valdas Šiaučiulis.

Susitikime viceministras M. Juozapavičius su Italijos nacionaliniu ginkluotės direktoriumi daugiausia dėmesio skyrė konkrečių projektų – Lietuvos kariuomenės naudojamų transporto lėktuvų „C-27J Spartan“ eksploatacijos ir galimybės plėsti bendradarbiavimą mokymų srityse – klausimams aptarti.

Viceministras M. Juozapavičius taip pat padėkojo Italijos atstovams už planuojamą italų karių dalyvavimą kitais metais Baltijos šalyse vyksiančiose NATO pratybose „Steadfast Jazz 2013“ ir sprendimą nuo 2015 m. dalyvauti NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse.

Italijos pusė pasiūlė apsvarstyti techninio tarpusavio supratimo memorandumo pasirašymo galimybę, kuris pagreitintų bendrų ginkluotės projektų įgyvendinimo galimybes.

Taip pat susitikime aptarti dvišaliai kontaktai ginkluotės klausimais, pasidalinta karinės technikos įsigijimo ir modernizavimo patirtimi, apsikeista informacija apie naujų technologijų panaudojimą ginkluotose pajėgose.

„Manau, kad šio vizito dėka atsiras daugiau galimybių praplėsti dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje,“ – apie susitikimą kalbėjo pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius plk. V. Šiaučiulis.

Dviejų dienų vizito į Lietuvą atvykęs gen. ltn. C. Debertolis taip pat lankėsi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos patalpose veikiančiame Energetinio saugumo centre (ESC), kur susipažino su centro veikla, jo siekiu tapti NATO energetinio saugumo kompetencijos centru ir veiklos planais 2013 metais.

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra