Ministerijoje – senamiesčio teritorijos ir apsaugos zonos ribų plano svarstymas

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Kultūros ministerijoje buvo svarstomas Vilniaus senamiesčio nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialusis planas – teritorijos ir apsaugos zonos ribų planas.
 
Posėdžiui pirmininkavo kultūros ministras Arūnas Gelūnas. Svarstymo metu  šio specialiojo plano rengėjai posėdyje dalyvavusiems atstovams iš Prezidento, Seimo ir Vyriausybės kanceliarijų, Kultūros ministerijos, Aplinkos ministerijos, Valstybinės kultūros paveldo komisijos, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos nacionalinių UNESCO ir ICOMOS komitetų, Lietuvos architektų sąjungos ir kitiems dalyviams pristatė penkias Vilniaus senamiesčio ir apsaugos zonos ribų plano koncepcijas, jų rengimo etapus, esamos būklės ir aukštuminių pastatų įtakos Vilniaus senamiesčiui analizes.
 
Svarstymo metu, iš esmės buvo pritarta šio ribų plano koncepcijos 4 A variantui. Pagal jį Vilniaus senamiesčio apsaugos zona yra plečiama šiaurės vakarinėje dalyje, apimant Šeškinės kalno šlaitus kartu su statomo Nacionalinio stadiono ir „Vilniaus Akropolio“ teritorija.
 
Vilniečiai ir visi neabejingi Vilniaus senamiesčio, įrašyto į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, išsaugojimui kviečiami dalyvauti Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos atidarytame internetiniame Vilniaus senamiesčio nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialiojo plano forume (internetinis adresas: http://www.kpd.lt/vsforum/), kuriame galima ne tik susipažinti su šio plano projektine medžiaga, bet ir pateikti savo pastabas bei pasiūlymus.
 
Vaiva Gogelienė, Kultūros ministro atstovė spaudai
Tel.: +370 5 2193405, mob. tel.: +370 60997305
 
www.muza.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra