Minint Spaudos atgavimo dieną įteikti „Jūriniai mazgai“

Autorius: Data: 2013-05-10 , 09:03 Spausdinti

2013 m. gegužės 9 d. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos minėjimo proga Krašto apsaugos ministerijoje surengtoje „Jūrinių mazgų“ apdovanojimų ceremonijoje kariams ir kariniams daliniams išdalinti keturi jūriniai mazgai ir septynios tūtos.

Renginyje dalyvavusieji krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius dėkojo apdovanojimų nominantams ir visiems krašto apsaugos sistemoje tarnaujantiems kariams ir civiliams, prisidedantiems prie visuomenės ir žiniasklaidos informavimo, deramo sistemos reprezentavimo, vidinės komunikacijos gerinimo ir gimtosios kalbos branginimo.

Pagrindiniai apdovanojimai – Karinių jūrų pajėgų karių surišti jūriniai mazgai – buvo įteikti už ryšius su žiniasklaida, už geriausią metų padalinio viešųjų ryšių projektą, už geriausią vidaus komunikacijos projektą ir kario kūrėjo nominaciją.

„Audėjo mazgas“ už puikų atstovavimą kariuomenei ir informavimą apie Lietuvos karių operaciją Afganistane atiteko Jungtinio štabo viršininkui brigados generolui Vilmantui Tamošaičiui.

Už intelektualaus žaidimo „Žinovų klubas“ organizavimą „Avies kulno mazgu“ apdovanoti Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai.

„Kadeto mazgas“ atiteko kariams kūrėjams – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams Ugniui Ragauskui ir Gražvydui Bajarūnui už mokslinę kūrybą – bepiločių žvalgybinių orlaivių kūrimą.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai atsiėmė „Alpių drugelio kilpą“ už Valstybės dienos proga sukurtą vaizdo klipą „Aš tarnauju Lietuvos kariuomenėje“.

Renginio metu taip pat buvo pažymėti iniciatyvūs ir perspektyvūs KAS komunikacijos ir viešųjų ryšių projektai ir veikla, pagerbiami kuriantys krašto apsaugos sistemos darbuotojai.

Tūtą už turiningos knygos „Žymiausi Lietuvos mūšiai ir karinės operacijos“ sudarymą atsiėmė Lietuvos kariuomenės atstovas Karolis Zikaras.

Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės kariams atiteko tūta už išmaningai suorganizuotą Lietuvos įstojimo į NATO 9 metų sukakties bėgimą orlaivių kilimo taku.

Už vidaus ir išorės komunikacijos veiklą tūtomis apdovanoti: Algirdo bataliono, Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopos kariai ir PAG-15 karininkai kpt. Rūta Gaižutytė, vyr. ltn. Jurgis Norvaiša ir vyr. ltn. Andrius Česnauskas.

Lietuvos kariuomenės Ordinariato vyr. kapeliono pulkininko leitenanto Rimo Venckaus taip pat laukė staigmena. Karininko laukė ne tik tūta už krašto apsaugos sistemos renginių organizavimą ir iniciavimą, bet ir sveikinimas su 40-uoju gimtadieniu.

Diplomas už išmintingą lietuvių kalbos puoselėjimą krašto apsaugos sistemoje įteiktas KAM Gynybos politikos ir planavimo atstovui Ernestui Flaksui.

Renginyje taip pat dalyvavo kariuomenės pajėgų ir dalinių vadai, viešųjų ryšių karininkai ir specialistai, koncertavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo muzikantai.

„Jūrinių mazgų“ apdovanojimų tradiciją, gyvuojančią daugiau nei dešimtmetį, 2000 metais įsteigė tuometinis kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Kronkaitis. kas Kiekvienais metais įteikiami vis kitokie tikrų karinių jūrų pajėgų jūrininkų surišti mazgai. Jei mazgų pasaulyje sukurta apie 500, tai per 14 metų vykstančius „Jūrinių mazgų“ apdovanojimus krašto apsaugos sistemoje tarnaujantys kariai gavo jau apie 50 skirtingų mazgų. Mazgus šiais metais surišo Jungtiniame štabe tarnaujantys Karinių jūrų pajėgų karininkai kmdr. ltn. Andrius Kaikaris, kmdr. ltn. Robertas Sniežik, kpt. ltn. Tadas Alasevičius, kpt. ltn. Gintas Gumbrys.

Fotogalerija (aut. Alfredas Pliadis)

Vaizdo medžiaga (aut. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra