Minint Pasaulinę Kultūros dieną – garbus apdovanojimas pagėgiškiams

Autorius: Data: 2016-04-21 , 11:33 Spausdinti

Pagėgių savivaldybės Kultūros centro ir Natkiškių kultūros namų darbuotojai balandžio 15 dieną iškiliai minėjo Pasaulinę Kultūros dieną. Organizuotoje šventėje Pagėgių savivaldybės kultūros centro kolektyvui buvo įteiktas garbingas apdovanojimas – „Geriausias kultūros centras Lietuvoje (II) kategorija“.

Kultūros ministerijos įsteigtos premijos skiriamos už paskutiniųjų 5 metų aktyvią, kūrybingą ir novatorišką kultūros centrų veiklą, puoselėjant etninę kultūrą, mėgėjų meną, kuriant menines programas, plėtojant švietėjišką (edukacinę), pramoginę veiklą, tenkinant bendruomenės kultūrinius poreikius ir organizuojant profesionalaus meno sklaidą. Skiriant premijas taip pat atsižvelgiama į kultūros centrų patalpų ir darbo organizavimui reikalingų priemonių būklę, bei kultūros ir meno darbuotojų kvalifikaciją.

Į apdovanojimo ceremonijai skirtą koncertą atvyko garbingi svečiai iš LR Kultūros ministerijos: Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Jadvyga Lisevičiūtė ir LLKC direktorius Saulius Liausa, Aida Bliudžiuvaitienė, Jurbarko kultūros centro direktorė, Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro direktorius Arvydas Griškus, Pagėgių krašto Garbės pilietis Martynas Purvinas su žmona, Pagėgių krašto įstaigų, nevyriausybinių organizacijų atstovai bei pagėgiškiai.

Šventinio koncerto moto – laikas, kurį mums dovanoja kasdieninis darbų  laikrodis.

Besirenkančius svečius pasitiko jaunosios šokėjos, tądien virtusios „mažaisiais laikrodukais“. Atvykstantiems svečiams dovanojo po nedidelį akmeninį laikroduką, rodantį skirtingą laiką . Organizatorių mintis – niekada nevėlu įsilieti į kultūrinį veiksmą.

Fojė, kultūrininkų vadinamu stiklo mene, trimito garsai, kviečiantys į ceremoniją, aidėjo skleidžiami ilgamečio saviveiklininko, pagėgiškio Vaclovo Kasnausko.

Kiekvienas į renginį atvykęs svečias buvo istorinio įvykio liudininkas, bei šio garbaus apdovanojimo dalis. Pasak kultūros centro direktorės Svetlanos Jašinskienės, koncertu, iškilmių scenarijaus siužetu norėta parodyti laiko tėkmę kultūroje ir pabūti laikrodžiu – jo mechanizmu. Ne, ne šveicarišku, paprastu… Pagėgių laikrodžiu, bet tiksliu ir su tvirtu mechanizmu, kurį sudaro žiūrovai, svečiai, kolektyvų dalyviai, rėmėjai, steigėjai, bičiuliai …. Ir  jei nors viena detalė stringa – stringa viskas…. „Džiaugiuosi, kad mažame , bet pačiame brangiausiame Pagėgių krašte į Kultūros laikrodžio mechanizmą buvo, yra  ir bus įsuktas kiekvienas .Dėkojame Jums iš širdies, kad esate mūsų įvertinimo didelė dalis“, – sakė Kultūros centro direktorė.

Scenoje iškilmingai pagerbtas kiekvienas darbuotojas ,dirbantis šiame kolektyve, o svečiai turėjo galimybę įsiamžinti prie foto sienos su geriausio Lietuvoje kultūros centro (II kategorija) logotipu.

Saviveiklininkai dovanojo nuoširdų koncertą, po kurio prasidėjo sveikinimų banga. Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėjai Jadvygai Lisevičiūtei bei Lietuvos Liaudies Kultūros Centro direktoriui Sauliui Liausai įteikus LR Kultūros ministro Šarūno Biručio diplomą, liudijantį apie Geriausią Lietuvoje II kategorijos kultūros centrą, į sceną lipo gausus būrys Pagėgių krašto įstaigų vadovų, garbių svečių, nevyriausybinių organizacijų atstovų, kurie sveikino gėlėmis ir dovanomis  gražaus apdovanojimo proga visus kultūros darbuotojus.

Koncertą vainikavo nuotaikinga kultūros darbuotojų ir saviveiklininkų bendrai atlikta daina.

Iki vėlumos kultūrininkai bei svečiai neskubėjo namo, bendravo, šoko, dainavo.

Gautas apdovanojimas įpareigoja ir ateityje dirbti kūrybiškai, kad darbo ir veiklos laikrodis veiktų sklandžiai ir nesustojamai.

 

Pagėgių savivaldybės Kultūros centro informacija

Mažoji Lietuva Renginiai ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra