Minimos K. Donelaičio muziejaus įkūrimo Tolminkiemyje 30–osios metinės

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Penktadienį, 2009 m. spalio 9 d., Karaliaučiaus (Kaliningrado) krašte, Tolminkiemyje (Čistyje Prudy) buvo minimos 30–osios lietuvių literatūros klasiko Kristijono Donelaičio memorialinio muziejaus įkūrimo metinės.

Ta proga muziejuje ruošiasi apsilankyti Karaliaučiaus krašto valdžios atstovai, taip pat gausi delegacija iš Lietuvos – K. Donelaičio draugijos nariai, pedagogai, žurnalistai.
K. Donelaičio muziejus Tolminkiemyje iškilmingai buvo atidarytas 1979 metų spalio 11 dieną. Iki to laiko buvo restauruota bažnyčia, kurioje K. Donelaitis 1743–1780 metais kunigavo ir kurios kriptoje 1979–ųjų birželio 14 dieną buvo perlaidoti jo palaikai, rasti Tolminkiemyje 1967 metais. Bažnyčios restauravimo ir muziejaus įkūrimo joje darbai tęsėsi nuo 1971 iki 1979 metų. Dabar muziejuje yra saugoma ir eksponuojama apie 200 įvairių eksponatų, pasakojančių apie K. Donelaičio epochą, apie jo kūrybinį palikimą, pateikiami jo leidiniai įvairiomis kalbomis, etnografiniai daiktai.
2014 metų sausio 1–ąją bus minimos 300–osios lietuvių literatūros klasiko gimimo metinės – šiam jubiliejui jau pradėta ruoštis. Tikimasi, kad pavyks atstatyti šalia bažnyčios buvusius Našlių namus – jau ruošiama šio statinio techninė dokumentacija. 1998–aisiais Kauno restauratoriai jau atstatė buvusią kleboniją, kurioje K. Donelaitis parašė ir garsiuosius savo „Metus“, ir pasakėčias.
 
Nuotraukose:
 
1. Būrų dainiaus kapas bažnyčios kriptoje
2. K. Donelaičio muziejus mini įkūrimo 30–metį

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra