Minime Pasaulinę Žemės dieną

Autorius: Data: 2014-03-21 , 13:48 Spausdinti

Kovo mėnuo Turgelių mokykloje mokiniams neprailgo. Mokytoja Inesa Jančioraitė-Tichomirova kasmet įkvepia ugdytinius prisidėti savo gerais darbais prie gamtos išsaugojimo. Užrašas „Visi po namelį sparnuočiui“ kvietė mokinius dalyvauti inkilų parodoje. Neliko abejingi ir tėveliai. Kartu su savo atžalomis gamino inkilėlius. Tėvų pavyzdys vaikams – geriausia pamoka.

Kovo 13 dieną mūsų mokyklą aplankė VšĮ „Problemų sprendimo centro“ darbuotoja, kuri vedė paskaitą tema „Rūšiuoju atliekas – saugau gamtą“ ir padovanojo mokyklai 30 egz. knygelių „Žaliųjų akinių paslaptis“. Mokiniai sužinojo, kodėl svarbu tinkamai rūšiuoti atliekas. Kaip rūšiuoja atliekas savo namuose, noriai  pasakojo darželinukai. Vaikai ne tik sužinojo, kodėl ir kaip rūšiuoti atliekas, bet jiems labiausiai patiko tai daryti praktiškai. Į skirtingų spalvų maišus išrūšiavo čia pat esančias atliekas.

Mokiniai labai laukė Žemės dienos šventės mūsų mokykloje. Jie aktyviai ruošės, piešė paukščius, gyvūnus, gėles. Išmoko naujų dainelių, daug skaitė ir ruošėsi viktorinai „Gamtą mylėti per maža – ją reikia pažinti“. Šventės metu mokinukai stebėjo skaidres apie miško gyvūnus, sprendė kryžiažodžius, dalyvavo viktorinoje, dainavo, deklamavo. Mokytoja Inesa vaikams skaitė „Žemės prašymą“ ir ragino žemę saugoti ateitiems kartoms. Kartu su mokiniais aptarė, kokiais darbais prie žemės tausojimo galėtų prisidėti kiekvienas. Popieriaus ir elektros taupymas, langų ir durų sandarumas, vandens čiaupų tvarkymas padeda tausoti įvairius išteklius.

Mūsų šventės akimirkos neišblės. Po Inkilėlių kėlimo akcijos žiedais puošėme bundančius krūmelius. Visi dalyviai kartu susikabino rankomis. Pačios įsimintiniausios nuotraukos dalyvaus socialiniame projekte „Apkabinkime Žemę kartu“.

Pasižadėjome neteršti , o saugoti savo Žemelę.

 

Turgelių vidurinės mokyklos pradinių klasių vyresnioji mokytoja Jovita Striukienė

Kultūra Lietuva Miestai Mokyklos, mokytojai SveikataComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra