Mingės pleneras „DELTA. Išlikimo taikiniai“

Autorius: Data: 2012-11-05 , 10:03 Spausdinti

2012 m. gruodžio 5 d. (trečiadiemį) 17.30 val. Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Parodų salėje (Trakų g. 10, IIa. ) atidaroma Mingės plenero „DELTA. Išlikimo taikiniai“ paroda, kurioje pristatoma per dvidešimt tapybos darbų ir fotografijų.

Nemuno deltos regioniniame parke, atokiau nuo „žemyninio“ gyvenimo, įsikūrusiame etnografiniame Minijos kaime, trečius metus yra rengiamas „Mingės pleneras. DELTA“. Savo slėpininga ramybe ir tvyrančia vandenų jėga ši unikali vietovė išlaisvina meninę vaizduotę. Įdomu yra atrasti ir stebėti visa, kas čia vyksta, yra išlikę ar nuspėjamai būta. Savitas koloritas, čia gyvenančių žmonių prisitaikymas prie vandens ir stiprių vėjų, architektūra suteikia daug sodrios medžiagos kūrybai.  2012 m. liepos 22 – rugpjūčio 3 d. vykęs trečiasis Mingės pleneras „Delta. Išlikimo taikiniai“ galutinai įtvirtino tapytojų ir fotomenininkų nusiteikimą tyrinėti Mažosios Lietuvos vietoves ir perkelti motyvus į savo paveikslus. Tapytojai Arvydas Baltrūnas, Antanas Beinaravičius, Viktoras Binkis, Aldona Dobrovolskienė, Dainora Remeikytė, Arvydas Švirmickas, fotografės Nijolė Kalinauskaitė ir Monika Dobrovolskytė tapė ir fotografavo Drevernoje, Rusnėje, Kintuose, Šilutėje. Permainingo, bet pastoviai saulėto oro, stiprių įspūdžių ir geros nuotaikos vedami menininkai ieškojo medžiagos plenero temos plėtojimui. Sėkmingam ir produktyviam plenero kūrybinių sumanymų įgyvendinimui buvo įsikurta dviejose pamario vietovėse – Minijos kaime, o po to – Ventėje. Pasinaudota labai vertinga galimybe susitikti su vietos žmonėmis, kurie skirtingus plenero temos aspektus papildė savo profesinėmis žiniomis ir noru padėti dailininkams išsamiau susipažinti su krašto istorija, tradicijomis ir šiandieniniais darbais. Ypatingi buvo ir susitikimai su Indre Skablauskaite Šilutės muziejuje, Rita Tarvydiene Vydūno kultūros centre, Andriumi Varnu ir Alfonsu Pekarsku Kintuose bei Žygimantu Šarakausku Minijos kaime. Muziko ir multiinstrumentalisto Tomo Dobrovolskio koncertas plenero atidarymo šventėje, surinkęs didžiulį Mingės plenero svečių, rėmėjų, vietos gyventojų būrį, dar kartą patvirtino, kad vasaros metas labai smagiai nuteikia tiek bendravimui, tiek kūrybai.

Parodą rengia Kūrybinis susivienijimas „Atviroji erdvė“ ir Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka biblioteka.

Ji veiks iki lapkričio 24 d.

Rūta Skorupskaitė, Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos, Kultūrinių renginių organizatorė, Trakų g. 10, Vilnius, tel. 85 261 8520, el. paštas: ruta.skorupskaite@amb.ltwww.amb.lt

Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra