Mindūnuose – aštuonioliktoji „Žiemos žūklės“ šventė

Autorius: Data: 2013-02-11 , 13:08 Spausdinti

Monika RYBELIENĖ, Molėtai

Šeštadienį, 2013 m. vasario 9 d., Mindūnuose jau aštuonioliktą kartą kvepėjo gardžia žuviene, tik šiemet, kiek kitaip nei visada, ją virė net trys komandos. O ir žuvies, kaip ir dera žiemos žūklės šventėje, šiemet būta iki soties ir pačios įvairiausios.

Ne, ne žvejai kosminius laimikius iš ežero tempė, o prekybininkai pasirūpino, kad atvykusieji į šventę be žuvies neišvažiuotų ir siūlė gausiai į Mindūnus sugūžėjusiems sveteliams, tarp kurių būta ir labai garbingų asmenų, kaip antai Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis ir viceministras Linas Jonauskas ir Molėtų krašto LR Seimo nariai, gausybę šviežios ir rūkytos žuvies. Nepamiršti šventėje ir mėsos mėgėjai, juos rūkytais kumpiais ir skilandžiais lepino ekologiško ūkio šeimininkai, mažuosius saldumynais – atvykę konditeriai. O ir užkandžių pačių įvairiausių šiemet šventėje surasti galėjai – vienam aikštės gale vietiniai mindūniškiai naminę žirnių košę virė ir apie žuvies rūkymo tradicijas smalsuoliams pasakojo, kitoje pusėje veikliosios moterys ir Molėtų kultūros centro darbštieji vyrai dėl geriausios žuvienės virėjo vardo varžėsi, o atvykę iš kitų rajonų verslininkai šventės dalyvių pilvus blynais, dešrelėmis ir kepsniais bei šašlykais pripildyti bandė. Kokia gi šventė be gausybės persirengėlių? Velniai, būrėjos čigonės bei kiti patys įvairiausi personažai bandė dainomis, šokiais ir smagiais žaidimais žiemą varyti iš kiemo, o tai daryti jiems padėjo Molėtų krašto muzikantai – Videniškių liaudiškos muzikos kapela ir „Juozo armonikieriai“, folkloro ansamblis „Malkesta“, K. Kuzmicko vadovaujami armonikieriai, liaudiškos muzikos kapela „Luokesa“, Verbiškių mišrus vokalinis ansamblis „Virinta“… Gausiai į šventę sugūžėjusius svetelius pasveikino Mindūnų seniūnė Virginija Salapėtienė, rajono meras Stasys Žvinys, Aplinkos ministras V. Mazuronis, Gamtos apsaugos departamento direktorius, mūsų kraštietis Laimutis Budrys…

Patys pirmieji į šventę atskubėjo ir paskutiniai iš jos išvyko – 104 užkietėję žvejai iš visos Lietuvos. Nors šiųmetinį ledą vyrai ir keiksnojo, mat buvo labai šlapia, bet dėl geriausiojo žvejo vardo varžėsi 97 vyrai, 4 vaikai ir 3 dailiosios lyties atstovės. Geriausiojo žvejo vardas atiteko Mariui Kuldai, geriausia moterimi žveja pripažinta kraštietė Sniežana Gaidienė, o daugiausiai žuvies vaikų grupėje pagavo jauniausioji žvejė Jonė Sakalauskaitė. Be dovanų neliko ir dauguma varžybose dalyvavusių bei šauniausiojo, greičiausiojo, didžiausią laimikį pagavusio žvejo titulus laimėjusieji žvejai. O kur dar šaškių ir šachmatų turnyro, kuris vyko būsimojo Medžioklės muziejaus patalpose, orientacininkų varžybų „Mindūnų snaigė 2013“, valčių, triviečių slidžių lenktynių, virvės traukimo ir rąsto pjovimo rungčių nugalėtojų apdovanojimai? Šventės šiemet būta kaip niekada linksmos, gal šiek tiek tik vietinių moteriškių rankdarbių pristigta, bet, reikia tikėtis, viskas dar ateityje, kaip ir šventės dalyvių pastebėjimai apie tai, kad Mindūnai gali tapti rimtais konkurentais Rumšiškėms, mat įvairių atrakcijų ir šurmulio čia būta tiek pat, jei ne dar daugiau.

Autorės nuotr.

Nuotraukose:

1. Graži mindūniškių šeimyna pasitiko šventės svečius

2. Gamtos apsaugos departamento direktorius L. Budrys, ministras V. Mazuronis, viceministras L. Jonauskas

3. Šiemet į šventę susiburta itin gausiai

4. Ragauta gardžios žuvienės

5. Jaunieji vyrėjai

6. Rąsto pjovimo rungtyje jėgas išbandė ir jaunas, ir senas

Etninė kultūra , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra