Milijonai dumblo apdorojimo įrenginių statybai Vilniuje leidžiami pažeidžiant įstatymus

Autorius: Data: 2011-01-31 , 08:46 Spausdinti

Remdamasi išorės patikros ataskaita, Viešųjų pirkimų tarnyba įvertino, kad Vilniaus dumblo apdorojimo įrenginių statyba vykdoma netinkamai.

Pagal 2011 m. sausio 6 dieną įsigaliojusį Viešųjų pirkimų įstatymą VPT atlieka viešųjų pirkimų sutarčių priežiūros vykdymo funkciją ir gindama viešąjį interesą dėl pažeidimų kreipsis į teismą, kadangi „Vilniaus vandenys“ netinkamai vykdo sutarties įgyvendinimo priežiūrą.

Tuo pačiu pagrindu bus kreiptasi į Vilniaus miesto savivaldybę, kaip įmonės savininką, rekomenduojant svarstyti „Vilniaus vandenų“ vadovybės atitikimą einamoms pareigoms.

„Kalbame apie objektą, kurio vertė 184 milijonai litų. Patikrinusi, kaip bendrovės „Vilniaus vandenys“ užsakymu vykdomi įrenginių statybos darbai, VPT nustatė, kad objekto techninis ir darbo projektai yra ne pilnos apimties, nėra tinkamai vykdoma techninė priežiūra. Taip sukuriamos puikios sąlygos piktnaudžiavimui“, – sakė VPT direktorius Žydrūnas Plytnikas.

Tuo tarpu už projektą buvo sumokėta kaip iki galo parengtą, o projektavimo kaina, atsižvelgiant į pastaraisiais metais Lietuvoje vykdytų projektų darbų sąmatas, kuriose projektavimo darbų kaina siekia vos 1—4 proc., yra neįprastai didelė ir sudaro 13,5 proc. projekto statybos ir montavimo darbų vertės.

Taip pat nustatyta , kad sutarties tarp bendrovės „Vilniaus vandenys“ ir įrenginius statančio Vokietijos ir Norvegijos konsorciumo „WTE Wassertechnik GmbH/Cambi AS“ atlikimo užtikrinimo garantijos pateiktos 1,2 mln. litų mažesnei sumai, nei numatyta konkurso bei sutarties sąlygose. Teismų praktikoje laidavimo nepateikimas ar netinkamas pateikimas yra esminis sutarties pažeidimas, dėl kurių sutartys gali būti pripažįstamos niekinėmis.

Viešųjų pirkimų tarnyba konstatuoja, jog atlikus vertinimui pateiktų dokumentų patikrą, nėra galimybės nustatyti faktiškai atliktų darbų kiekio, nes pateikti atliktų darbų aktai nėra detalizuoti: nepateikti darbų rūšį ir apimtį patvirtinantys apskaičiavimai ir kiti dokumentai. Darbų sutarties aktai ir apmokėjimo už darbus dokumentai buvo pasirašomi tinkamai nepagrindžiant.

Dėl nustatytų pažeidimų Viešųjų pirkimų tarnyba kreipsis į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją dėl netinkamos techninės priežiūros funkcijos vykdymo. Tarnyba siūlys inspekcijai nagrinėti inžinieriaus atitikimą atestavimo reikalavimams ir, esant pagrindui, jo atestato panaikinti.

Taip pat bus kreiptasi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją dėl objekto statybų metu nustatytų statybos techninių reglamentų (STR) pažeidimų bei prašys detaliai patikrinti objekto statybą.

Daugiau informacijos: Aušra Pocienė, Viešųjų pirkimų tarnyba
Tel. (5) 219 7012, el. p.
Ausra.Pociene@vpt.lt

Tomo Lukšio (fotodiena) nuotr.

www.vpt.lt

Viešieji pirkimai ,Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra