Miesto aktualijas aptarė su Seimo nariais

Autorius: Data: 2011-11-14 , 16:01 Spausdinti

2011 m. lapkričio 14 d. visi keturi panevėžiečių išrinktieji LR Seimo nariai – Vitas Matuzas, Petras Luomanas, Julius Dautartas ir Arūnė Stirblytė susitiko su miesto vadovais. Gerą valandą trukęs susitikimas vyko mero kabinete.

„Kreipiamės į jus kaip miesto, turinčio problemų, atstovai į didelę įtaką turinčius parlamentarus“, – sakė Panevėžio meras Povilas Vadopolas. Su Seimo nariais dalykiškai diskutuota šiuo metu aktualiausiais miestui klausimais – dėl termofikacinės elektrinės kvotos ir šilumos kainų gyventojams, dėl Panevėžio LEZ‘o, aptartos valstybės ir savivaldybės ateinančių metų biudžeto perspektyvos, miesto daugiabučių namų renovavimo reikalai.

Trys parlamentarai – V. Matuzas, A. Stirblytė ir P. Luomanas yra Seimo Biudžeto ir finansų komiteto nariai, todėl pasidalyta šviežiausiomis naujienomis iš pirmųjų lūpų. Minėto komiteto pirmininko pavaduotojas V. Matuzas nenudžiugino: ateinantieji metai finansine prasme valstybei bus ne mažiau sudėtingi nei šie, Vyriausybė stengsis išlaikyti tokį biudžeto balansą, kad valstybei netektų dar daugiau skolintis. Taigi, ir Panevėžiui lengvesnių metų nėra ko tikėtis. 

Savivaldybės adminstracijai Seimo nariai priekaištavo dėl svarbių darbų atidėliojimo paskutinei minutei ir menko projektų pateikimo. „Komitetuose mums, panevėžiečiams, nėra dėl ko grumtis“, – apgailestavo J. Dautartas. Kolegai antrino V. Matuzas: „Projektus reikia pateikti laiku. Apskritai Panevėžys pateikia stebėtinai mažai projektų. Mažesnieji miestai, tokie, kaip Pasvalys ir kiti, mus gerokai lenkia, dar visa laimė, kad dviračių centro statyba liko nenubraukta“. Administracijos direktorė K. Vareikienė teigė, kad paraiška dėlmokyklų renovavimo pateikta, tačiau lyg tyčia, dokumentų siunta įstrigo pašte.

„Daugiabučių namų renovavimo srtityje pokyčiai vyksta ir teikia optimizmo Aplinkos ministerijai, Panevėžys čia pirmaujantis miestas“, – pripažino V. Matuzas. Vicemeras G. Šileikis pastebėjo, kad šioje srityje būtina šalinti biurokratinius suvaržymus, nes namų bendrijų pirmininkams tenka nueiti kryžiaus kelius kalbinant gyventojus ryžtis renovacijai, tuo tarpu visada atsiranda tam prieštaraujančių savininkų. P. Luomanas pasiūlė gyventojams naudingos informacijos dėl būsto atnaujinimo ieškoti LR Vyriausybės programoje pagal JESSICA iniciatyvą. 

„Aptarti teigiami poslinkiai Panevėžio LEZ. Nors už tai vieningai pasisako ir miesto valdančioji dauguma, ir opozicija, investuotojai tvirtina, kad su jais buvusi miesto valdžia net pusantrų metų nepalaikė dalykinio dialogo“, – teigė vicemeras P. Narkevičius. Meras P. Vadopolas pastebėjo, kad atitinkamos ministerijos dėl šio projekto irgi nerodė geranoriškumo. Ledai pajudėjo tik po to, kai dabartinė miesto valdančioji dauguma atkreipė Prezidentės dėmesį ir sulaukė jos palaikymo. Pasak P. Narkevičiaus, šiuo metu atsirado jau trys potencialūs investuotojai.

Susitikimas vyko draugiškoje atmosferoje net ir tuomet, kai miesto politikų ir parlamentarų nuomonės išsiskirdavo. Klausimai gvildenti dalykiškai, konstruktyviai, nepamirštant pagrindinio tikslo – miesto gyventojų gerovės. Svečiams meras įteikė po savivaldybės dovanėlę – stiklo suvenyrus, primenančius įspūdingiausią šių metų miesto įvykį – Europos vyrų krepšinio čempionatą.

Gertrūda Rinkūnienė, mero patarėja ryšiams su visuomene, tel. 501 342, mob. tel. 8 686 21031, el. p: gertruda.rinkuniene@panevezys.lt

Panevėžys , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra