Mieli vydūniečiai , bičiuliai ir artimieji

Autorius: Data: 2015-02-16 , 12:01 Spausdinti

Mieli vydūniečiai , bičiuliai ir artimieji,

sveikinu su didžia kiekvienam lietuviui brangia švente ir šia proga linkiu, kad  kiekvienas pagal savo išgales prisidėtume prie to, kad mūsų Lietuva išties taptų tokia, kokios norėjo Vydūnas, kad kuo greičiau ateitų ta diena, kai bet kuris tautos vaikas galės pajausti dėkingumą, kad likimas jį parinko gyventi Lietuvai – „vienai iš aiškiausių žmoniškumo reiškėjų pasaulyje“. O tam tereikia mūsų tvirtos doros, skaistaus tikėjimo ir atsidavusio darbo Tėvynės naudai ir jos žmonių gėrybei.

 

Pagarbiai

Vacys Bagdonavičius

2015 m. Vasario 16-osios išvakarės

 

 

Iš Vydūno laiškoLietuvos tarybai

 

Tilžėje 1918 m. balandžio 10 d.

 

                      […]Manau Lietuva pasistengs būti pasaulyje viena aiškiausiųjųžmoniškumo reiškėjų.

                      Žmogus tam gyvena, kad nuolatai žymiau rodytų, jog jis yra žmogus. Ta galimybė yra jo esybėje, kuri yra žmoniškumas. Reikalinga tik tėra, kad žmogus visuomet ir norėtų būti žmogus.

              Platonas vadina valstybę, tą tautoje augusią gyvatos tvarką ir žmoniškumo apraišką, didžiuoju žmogumi. Iš tikrųjų valstybė ir turi tą patį pagrindą bei tą patį uždavinį, kaip ir atskiras žmogus.

                      Sakoma, Lietuva statoma ant demokratijos pamato. Rodos reikėtų tai taip suprasti, kad kilniausios visų Lietuvos gyventojų, būtent pačių Lietuvių ir jų svečių, žmoniškumo pajėgos turės būti Lietuvos valstybės pagrindas: jos esmė ir jos stiprumas.

              Visi kuone be skaičiaus valstybės gyvenimo reikalai, kaip svarbūs jie yra ir būtų, teturi tik antros eilės svarbumo šalia teisybės, teisingumo, tvirtybės, plačios ir aukštos nuožvalgos ir sąžiningumo bei patvaros [..].

              O kaip man rodos, Lietuva yra šalis, kurioje žmogus tikrąjįžmoniškumą labai aukštai stato. Todėl ir galima Lietuvos ateitimi tikėti. Amžinoji Apvaizda yra pasirinkusi Lietuvą aukštam uždaviniui. Kiekvienas Lietuvos sūnus turėtų tai atjausti ir atitinkamai gyventi. Mūsų viltis tad kas dieną daugiau įvyks. Ir tą dieną galėsime žvelgti į ateitį didesniu pasitikėjimu, dėkingi, kad mums likimas parinko gyventi Lietuvai.

Su tikra pagarba širdingai sveikina                             

Vydūnas

 

[Iš: Lietuvos aidas, 1918 m. balandžio 19]

Uncategorized ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra